Darmowa dostawa od 500,00 zł

Sportowe postanowienia noworoczne. O czym warto pamiętać i co warto mieć na uwadze?

2018-01-03
Sportowe postanowienia noworoczne. O czym warto pamiętać i co warto mieć na uwadze?
Postanowiłeś, że wraz z Nowym Rokiem popracujesz trochę nad sobą, zaczniesz (lub będziesz kontynuował) treningi, będziesz zdrowo się odżywiał, a wolny czas będziesz spędzał aktywnie, a nie jak do tej pory przed telewizorem? BRAWO! Jednak aby wytrwać w postanowieniu, musisz pamiętać o kilku ważnych "sprawach".

Co warto wziąć pod uwagę stawiając sobie określone cele sportowe?

Na początek, musisz określić to, na czym Ci najbardziej zależy: czy chcesz schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, a może po prostu na początek rozruszać kości? Musisz postawić sobie cel, do którego będziesz dążyć. Być może już wcześniej trenowałeś, a Nowy Rok jest czasem, gdy postawisz przed sobą konkretny cel do osiągnięcia. Pamiętaj jednak, że cel ten powinien być możliwy do zrealizowania w "bezpieczny sposób". Nie możesz postawić sobie celu ponad swoje siły, a mimo iż będziesz robić wszystko co w Twojej mocy by go osiągnąć (a może nawet więcej) nie uda Ci się go zrealizować. Nie można przeceniać swoich możliwości, musisz postawić sobie cel, który jest możliwy do osiągnięcia, a jego osiągnięcie nie będzie miało negatywnego wpływu na Twoje zdrowie. Pamiętaj także, że trening to nie wszystko, równie ważna jest dieta!
Czekolada nie jest dobra


Wybierz formę ćwiczeń i treningów

Musisz określić w jaki sposób chcesz trenować. Najważniejsze: czy stworzysz sobie swoją prywatną domową siłownie, czy kupisz karnet do siłowni komercyjnej. Jeśli wybierzesz domową siłownie, musisz zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Na początek nie trzeba wiele: jeśli zależy Ci na np. na schudnięciu, koniecznie kup bieżnie treningowąorbitrek lub rowerek stacjonarny. Jeśli chcesz wyrzeźbić mięśnie, zaopatrz sięw gryfy, obciążeniahantle bądź atlas do ćwiczeń. Z kolei jeśli zależy Ci na rozciągnięciu mięśni i ćwiczeniach relaksujących - mata fitness będzie niezbędna. Z biegiem czasu będziesz mógł skompletować sobie cały sprzęt który będzie Ci potrzebny. Natomiast jeśli nie chcesz kupować sprzętu - wybierz treningi na siłowni: kupując karnet masz możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych sprzętów znajdujących się na sali treningowej. Na początek wydaje się to być rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ będziesz mógł sprawdzić, jaka maszyna jest dla Ciebie odpowiednia i przekonasz się przede wszystkim, czy potrafisz żyć aktywnie. Z drugiej jednak strony, jeśli kupisz swój sprzęt siłowy lub sprzęt fitness na początku, może to być dodatkowa motywacja: wydasz pieniądze i nie będziesz chciał by były to pieniądze wyrzucone w błoto - w efekcie czego będziesz na nim ćwiczył. Musisz zdecydować sam, na co się decydujesz. 

Trening w domu

Dobierz odpowiednią intensywność treningów do swojego stopnia zaawansowania

Kolejnym bardzo ważnym aspektem, o którym już wspomniano jest dopasowanie treningu do swoich możliwości, umiejętności i zaawansowania. Nie można na początku trenować non stop lub za ciężko ponieważ przyniesie to więcej skody niż pożytku. Może to się bardzo negatywnie odbić na naszym zdrowiu, a przecież nie o to chodzi. Trening powinien być dobrany indywidualnie , jeśli nie wiesz jak to zrobić, możesz skorzystać z porad specjalistów. Wtedy trening na pewno będzie optymalnie ciężki. Nie przeceniaj swoich możliwości, ponieważ nie przyniesie to niczego dobrego.

Wytrwałość w dążeniu do postawionych sobie celów

Pamiętaj: kilka treningów nie zrobi z Ciebie strong mena, nie będziesz miała płaskiego brzucha, ani super kondycji. Sekret tkwi w czasie i regularności. Konsekwentne dążenie do celu - to cała tajemnica efektów treningów! Nie zniechęcaj się po tygodniu, dwóch, miesiącu... Daj czas swojemu ciału na to, by się zaczął zmieniać, wykonując regularne treningi o odpowiedniej intensywności i częstotliwości. W tym tkwi sekret sukcesu w sporcie!
Postanowienia noworoczne

Życzymy Ci, abyś w sportowym postanowieniu noworocznym wytrwał cały rok, a na kolejny, postawił sobie poprzeczkę wyżej. Do dzieła! Nie sugeruj się obrazkiem;)
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel