Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pilates - proste ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

2020-08-10
Pilates - proste ćwiczenia na wzmocnienie mięśni


Pilates jest dość popularną formą treningową. Ma on w sobie elementy baletu, aerobiku, jogi oraz ćwiczeń oddechowych. Taka różnorodność ćwiczeń angażuje wszystkie mięśnie. Taki rodzaj ćwiczeń zapewni Ci szczupłą sylwetkę, poprawi Twój nastrój i samopoczucie. Jak się za to zabrać?
Jak to wszystko się zaczęło?

Pilates swoje początki miał w pierwszej połowie XX wieku, w Nowym Jorku. Za pioniera tych ćwiczeń uznaje się Niemca Josepha Humbertus'a Pilates'a. Dzięki tej metodzie schorowany chłopak stał się silnym i zdrowym mężczyzną. Swoją metodę wprowadził do jednej z niemieckich szkół tańca. Miała pomóc sportowcom i tancerzom powrócić do odpowiedniej formy.

Na czym polega?

Pilates złożony jest z trzech aspektów: rozciąganie, naprężanie i rozluźnianie mięśni. Pozwala to na aktywowanie mięśni głębokich, które mają wpływ na koordynacje i odpowiednią elastyczność ciała. Ćwiczenia wykonywane podczas sesji pilatesu wymagają skupienia, z pełną kontrolą postawy ciała. Ćwiczenia należy zacząć od rozgrzewki, aby uniknąć niechcianych kontuzji. Bardzo ważnym aspektem, tak jak w przypadku jogi, jest prawidłowy oddech. Każdy ruch powinien być wykonany zgodnie z rytmem oddechu. Podczas treningu pilates ważne jest, aby wydech nie odbywał się przez brzuch, ale z użyciem żeber i klatki piersiowej. Zbiorów ćwiczeń, które, można określić mianem pilatesu, jest wiele. Na samym początku przygody z pilatesem, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, lecz treningi w domu również są możliwe. Na platformach internetowych takich jak YouTube jest wiele filmów, które mogą okazać się pomocne. Efekty, przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń, widoczne są bardzo szybko.

trening pilates
Pilates - dla kogo?

Ten rodzaj treningu jest przeznaczony dla każdej osoby — młodej, starszej, wysportowanej czy początkującej. Głównym celem w treningu pilates jest rozciąganie mięśni ciała. Ponadto zwiększa się elastyczności mięśni, wzmacnia kręgosłup i brzuch. Trening dobierany jest odpowiednio do poziomu zaawansowania osoby wykonującej ćwiczenia. Organizm człowieka nie zawsze jest odpowiednio przygotowany na większy wysiłek.

Efekty treningu pilates

System ćwiczeń w pilatesie posiada wiele zalet. W dużym stopniu pomaga w walce z prawidłową posturą ciała. Efekty pilatesu, jakie można zauważyć to to, że:

  • sylwetka staje się smuklejsza i wyprostowana,
  • kręgosłup jest silniejszy i mniej obolały,
  • oddychasz prawidłowo i bardziej świadomie,
  • mięśnie stabilizują się,
  • równowaga ciała się poprawia,
  • zwiększa się zakres ruchowy ciała,
  • ciało i dusza są rozluźnione i uspokojone.

obręcz pilates

 

Jaki sprzęt może się przydać podczas treningu pilates?

Podstawowym elementem potrzebnym do tego typu ćwiczeń jest mata fitness. Zapewnia odpowiednią amortyzację, chroni osobę wykonującą ćwiczenia przed otarciami, stłuczeniami. Przy ćwiczeniach równowagi i koordynacji, przydatną może okazać się piłka fitness. Pozwoli na odprężenie i wzmocnienie całego ciała. Trening pilates wzmacnia ciało i zwiększa wydajność mięśni, dlatego przydać się tu mogą taśmy i gumy o różnych poziomach oporu. W pilatesie można też wykorzystać poduszkę sensomotoryczną, która zapewni poprawę kondycji ruchowej, równowagi i koordynacji. Przydatnym też jest specjalne kółko do pilatesu. Pomaga ono w pobudzeniu do działania mięśni gładkich.

Pilates a joga

Pilates jest podobnym treningiem do jogi. Oba te trening mają wpływ na wzmocnienie mięśni i całego ciała. Pomagają w walce ze stresem, wyciszeniu się. Różnice, jakie można zauważyć pomiędzy pilatesem a jogą, to rozciąganie mięśni. Joga pomaga zwiększyć elastyczność mięśni. Pilates również nam to zapewni, ale w mniejszym stopniu. Trening wykonywany w trakcie pilatesu jest dużo bardziej wymagający niż joga. Ćwiczenia są bardziej dynamiczne, co przekłada się na dodatkowy atut pilatesu — spadek wagi. W jodze ćwiczenia są bardziej statyczne, spokojne. To jaki trening warto wybrać, zależy od własnych potrzeb i preferencji.Powszechnie znane powiedzenie „sport to zdrowie” w dzisiejszych czasach jest dość istotne. Trening pilates łączy w sobie dbałość o ciało i umysł. Ponadto jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. Warto przemyśleć, czy aby taki wysiłek nie jest dla nas odpowiedni.


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Wałek Roller Fitness FS104 HMS 61 cm

Wałek Roller Fitness FS104 HMS 61 cm

Cena regularna: 99,00 zł brutto64,00 zł brutto
Wałek Roller Fitness FS107 HMS 31,5 cm

Wałek Roller Fitness FS107 HMS 31,5 cm

Cena regularna: 65,00 zł brutto47,00 zł brutto
Wałek fitness / roller FS111 HMS 33 cm

Wałek fitness / roller FS111 HMS 33 cm

Cena regularna: 65,00 zł brutto39,00 zł brutto
Wałek fitness / roller FS111 HMS 33 cm

Wałek fitness / roller FS111 HMS 33 cm

Cena regularna: 65,00 zł brutto39,00 zł brutto
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel