Darmowa dostawa od 500,00 zł

Sposób na długie jesienne wieczory? Trening!

2019-11-13
Sposób na długie jesienne wieczory? Trening!Jesień jest piękną porą roku, pod warunkiem, że jest "złota" i ciepła. Jednak jest także druga strona medalu. Jesień to długie, zimne i często deszczowe wieczory. Mało kto z utęsknieniem czeka na listopadowe i grudniowe pluchy. Pogoda rzadko zachęca do wyjścia. Czym się więc zająć? Jak spędzić i przetrwać ten czas?Trening sposobem na jesienną chandrę 

Jak powszechnie wiadomo, trening wyzwala endorfiny - hormony szczęścia. Każdy, kto kiedyś trenował potwierdzi, że po treningu jest się zmęczonym, ale także szczęśliwym. A to ma niesamowite znaczenie podczas depresyjnej jesieni :) Jakie jeszcze są zalety regularnych treningów?
  • Mają pozytywny wpływ na zdrowie - regularne treningi powodują obniżenie ciśnienia krwi i tętna. Poza tym zwiększa się wydolność oddechowa. Trening wpływa również na większą przemianę materii. Poprzez dotlenianie komórek, zwiększa się także ogólna odporność organizmu. 
  • Poprawiają wygląd - regularne treningi wpływają na przyrost masy mięśniowej i spalenie tkanki tłuszczowej. W zależności od przeprowadzanych treningów, postawionego celu i wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu treningowego można wymodelować i wyrzeźbić swoje ciało. 
  • Wpływają na lepszy sen - dzięki temu, że podczas treningu komórki są dotleniane, sen jest o wiele efektywniejszy. Sen jest mocny, a rano człowiek budzi się bardzo wypoczęty. 
  • Poprawiają kondycję psychiczną i rozładowują stres - trening bardzo dobrze rozładowuje stres i wszelkie napięcie. Na treningu można wyładować swoje złości i zapomnieć o problemach. Po treningu, z dodatkowymi hormonami szczęścia wszystko wydaje się prostsze, a świat piękniejszy.

Wpływ treningu na ciało

Gdzie najlepiej trenować jesienią?

Jeśli pogoda pozostawia wiele do życzenia, trening należy przeprowadzić w domu lub siłowni komercyjnej. Mało kto ma ochotę na trening na powietrzu, gdy na dworze jest zimno, mokro i wieje. 
Osobom, które posiadają domową siłownię, będzie prościej. Bez najmniejszego problemu są w stanie przeprowadzić trening kiedy tylko zechcą. Bez wychodzenia z domu, konieczności marznięcia czy moknięcia. Siłownia domowa sprawdza się wówczas idealnie. Osoby, które nie mają siłowni w domu, trening mogą przeprowadzić w siłowni komercyjnej. Należy jednak pamiętać, że jesień i zima to na siłowniach sezon. Sale treningowe są oblegane praktycznie przez cały dzień.  Najwięcej osób ćwiczy wieczorem. Ludzie trenują po pracy, po szkole, po uczelni. Może zdarzyć się, że przeprowadzenie treningu będzie trwało dłużej, np. ze względu na konieczność czekania w kolejce na potrzebną maszynę treningową. Również na zajęciach fitness salki treningowe są pełne. Warto więc zorientować się, czy w danym klubie istnieje możliwość zarezerwowania miejsca na zajęcia, w których chcemy uczestniczyć.

W jaką porę dnia trenować?

Tu najważniejszym wyznacznikiem są obowiązki i harmonogram dnia. Praca, uczelnia, szkoła są na pierwszym miejscu. Czas na trening trzeba znaleźć przed, w trakcie lub po wykonaniu codziennych obowiązków. 
Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie treningu przed pracą/uczelnią. Poranny trening doskonale dodaje energii na cały dzień. Poprawia także humor, dzięki czemu do pracy idziemy w dużo lepszym nastroju. Ranny trening jest doskonały dla osób, które nie lubią tłumów. Siłownie rano często świecą pustkami, dzięki czemu trening można przeprowadzić szybko, bez konieczności czekania na maszyny czy wolny prysznic. Niektórzy jednak nie lubią wstawać rano. Studenci i uczniowie często korzystają z siłowni w "między czasie". W przerwie między zajęciami lub między szkołą a pracą. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwala pożytecznie wykorzystać przerwę. Obecnie nikt nie ma za dużo czasu, więc każda godzinka jest ważna, by wykorzystać ją efektywnie.
Jednak najwięcej osób przeprowadza trening późnym popołudniem lub wieczorem. Wtedy to po pracy/szkole ludzie znajdują czas na sport i rekreację. A długie, zimne wieczory jeszcze bardziej temu sprzyjają.  Jest to jak najbardziej w porządku, jednak trzeba liczyć się z tłumami na siłowni. Trening może trwać dłużej niż zazwyczaj (poza sezonem). Są także pozytywne strony tłumu na siłowni: można nawiązać ciekawe znajomości :)

Tłum na siłowni

Brak domowej siłowni i/lub siłowni komercyjnej nie jest problemem!

Jeżeli w najbliższej okolicy nie ma siłowni, a w domu także takiej nie posiadamy, to nie problem. Prosty trening można przeprowadzić z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, takich jak stół, krzesło, szafa. Oczywiście nie zadowoli to profesjonalistów, ale jest jakimś rozwiązaniem dla amatorów. Jeśli chodzi o trening fitness, podstawowe akcesoria treningowe można kupić za niewielkie pieniądze. Mata treningowa, step czy piłka gimnastyczna kosztują na prawdę nie wiele. Nie zajmują także wiele miejsca, więc bez problemu można sobie urządzić mini salkę treningową. Dla chcącego nic trudnego!


trening w domu

Jak powszechnie wiadomo, każdy trening i wysiłek fizyczny zwiększa poziom hormonów szczęścia. Dzięki treningom łatwiej będzie przetrwać najgorszą (dla większości) porę roku jaką jest brzydka jesień. Treningi siłowe i treningi fitness są doskonałym pomysłem na walkę z jesienną chandrą, więc na trening marsz! :)
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel