Darmowa dostawa od 500,00 zł

Czy organizm wysyła nam sygnały, że czas rozpocząć lub zwiększyć aktywność fizyczną?

2017-11-27
Czy organizm wysyła nam sygnały, że czas rozpocząć lub zwiększyć aktywność fizyczną?
Bardzo ważną rzeczą jest, by dbać o siebie i o własne samopoczucie. Człowiek, który czuje się dobrze w swoim ciele, jest bardziej otwarty na innych ludzi oraz jest bardziej pogodny "duchem". Organizm daje nam wiele sygnałów, że czas wziąć się za siebie, zacząć się ruszać, zmienić swoje nawyki żywieniowe czy codzienne przyzwyczajenia. Oto najczęstsze sygnały organizmu, że najwyższy czas zadbać o zdrowie ciała i duszy
.Niepokojące sygnały od naszego organizmu:

  • nadwaga - w dzisiejszych czasach bardzo dużo osób ma nadwagę. Nic dziwnego: życie w ciągłym biegu, jedzenie w barach szybkiej obsługi, brak czasu na trening, przemieszczanie się tylko pojazdami, ponieważ nie ma czasu na podróż pieszo czy rowerem i siedząca praca. Wszystko to sprzyja gromadzeniu się tłuszczu co w konsekwencji prowadzi do nadwagi. Oprócz tego, że wizualnie nie jest to dla nas korzystne, jest także niebezpieczne dla organizmu, ponieważ może prowadzić do wielu chorób, często bardzo niebezpiecznych, mowa tu o cukrzycy, nadciśnieniu czy miażdżycy. Jeśli masz nadwagę - nie ma na co czekać, jest to znak, że organizm sam nie radzi są z przemianą materii i tempem jakim żyjesz - musisz mu pomóc. Nie oznacza to, że od razu musisz codziennie ćwiczyć na siłowni. Dwa, trzy treningi tygodniowo na początek wystarczą. Oprócz tego: jeśli masz możliwość zrezygnuj z samochodu, podróż rowerem lub pieszo pobudza nasz organizm do spalania kalorii. To nie takie trudne!
  • nie mieścisz się w ulubione ubrania - to znak że czas się za siebie wziąć. Trening czyni cuda. Pójdź na zajęcia fitness lub siłownie, znajdziesz tam mnóstwo sprzętów, które pomogą Ci wrócić do Twojej figury: bieżnie, rowerki treningowesteppery to sprzęty fitness od których powinno się zacząć. Najpierw rozgrzewka, a później trening według możliwości.
  • zadyszka - figura jest ok, waga również w normie, a wchodząc na trzecie piętro po schodach łapiesz zadyszkę? Twój organizm daje Ci znać, że coś jest nie tak. Musisz popracować nad kondycją, a pracuje się nad nią poprzez regularny wysiłek trwający dłużej niż 15 minut. Możesz pracować nad nią w bardzo prosty sposób: biegając, pływając, jeżdżąc na rolkach czy rowerze. Nic trudnego!
Jazda rowerem po mieście             
  • przygnębienie, smutek - nie masz energii, ochoty na wyjście ze znajomymi, ciągle jesteś ospały? To efekt niedotlenienia organizmu. Podczas wysiłku, krew w żyłach płynie szybciej, dostarczany jest jej tlen, dzięki czemu komórki ciała są bardziej dotlenione. Przez to poprawia się wydolność układu krwionośnego oddechowego, co skutkuje lepszym samopoczuciem i większą energią do życia.
  • problemy zdrowotne takie jak wysoki cholesterol, nadciśnienie - są to dolegliwości z którymi coraz więcej osób ma problemy, również osoby młode. Nie musisz od razu katować się godzinami na siłowni. Jeśli chodzi o cholesterol - wystarczy zazwyczaj odpowiednio zmieniona dieta oraz zalecany przez lekarza trening. Najczęściej są to treningi 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem powyżej 130 uderzeń w ciągu minuty.
  • bolący kręgosłup - to znak, że jest on przeciążony i należy zadbać również o niego. Oczywiście, najpierw warto zbadać, czy ból nie jest wynikiem np. wrodzonej choroby czy innych czynników. Jeśli nie, warto skonsultować się z lekarzem lub rehabilitantem, który na pewno podpowie, jakie ćwiczenia powinno się wykonywać i przy użyciu jakich sprzętów fitness.
  • jesteś ciągle zdenerwowany - trening jest odpowiednim rozwiązaniem na pozbycie się hormonów stresu i odreagowanie. Nie noś stresu w sobie, wypoć go.
  • problemy z bezsennością - często są efektem niedotlenienia organizmu. Poprzez trening dostarczasz komórkom tlen, mięśnie męczą się, dzięki czemu wieczorem nie powinieneś już mieć problemu z zaśnięciem.
Organizm często dopomina się o to, by o niego zadbać. Musimy nauczyć się go słuchać i reagować na sygnały, które nam wysyła, a na pewno zyska na tym nasze zdrowie, wygląd, figura oraz dusza. Powodzenia!
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel