Darmowa dostawa od 500,00 zł

Air Bike - rower powietrzny do ćwiczeń

2022-04-27
Air Bike - rower powietrzny do ćwiczeń

 

Wiele osób zastanawia się pewnie "czym jest rower Air Bike?". Czy będąc na siłowni lub w klubie fitness, zwróciłeś uwagę na rower z dużym kołem z przodu? Tak, to właśnie jest Air Bike, inaczej nazywany rowerem powietrznym.  

 

 

Kilka słów o Air Bike'u

Rower powietrzny należy do rodziny rowerów treningowych. Przypomina wielką maszynę z dużym kołem z przodu i długimi ramionami. Są to jednak mylne pozory, ponieważ z przodu znajduje się nie koło, a wentylator powietrza, a długie ramiona to nic innego jak kierownica. Ten sprzęt fitness określany jest jako połączenie rowerka treningowego, wioślarza oraz orbitreka. Ćwiczenia są bardzo wymagające i intensywne, ale w nagrodę za wysiłek przynoszą spektakularne efekty.  

 

Zalety ćwiczeń na Air Bike'u

Air Bike jest prosty w obsłudze. Nie posiada panelu, którym kontroluje się m.in. opór lub prędkość. Przy przyśpieszaniu wytwarza się większy opór, natomiast zwalnianie zmniejsza go. W taki sposób użytkownik może kontrolować wysiłek wkładany w ćwiczenia. Dodatkowym atutem jest jednoczesna praca górny oraz dolnych partii ciała. Rower powietrzny napędzany jest przy użyciu nóg i rąk. Znacznie lepiej radzi sobie ze spalaniem nadprogramowych kalorii niż rower stacjonarny, ponieważ angażuje do pracy dużą liczbę mięśni. Efektywniejsza aktywność fizyczna = przyśpieszony metabolizm i szybsze chudnięcie. 

 

Air Bike - jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na rowerze powietrznym nie są łatwe. Potrafią zmęczyć nawet najbardziej zaprawionych sportowców. Air Bike doskonale sprawdza się do treningu interwałowego. Jest to trening podzielony na kilka serii. Pomiędzy nimi trenujący ma kilkanaście sekund na odpoczynek. Niektóre modele posiadają konsolę, w którą wbudowane są już gotowe programy treningowe. Użytkownik nie musi się zastanawiać nad ćwiczeniami tylko wybrać odpowiedni program i zacząć ćwiczenia. 

 

Jakie efekty przynosi trening na Air Bike'u?

  • poprawa wyglądu sylwetki
  • zrzucenie zbędnych kilogramów
  • szybszy metabolizm
  • wzmocnienie mięśni
  • lepsza wydolność organizmu, kondycja i wytrzymałość fizyczna

 

Warto dla własnego zdrowie i lepszego samopoczucia włączyć do codziennych obowiązków wybraną aktywność fizyczną. Wspomniany przez nas sprzęt fitness, jakim jest rower powietrzny, wygląda niepozornie. Jednak efekty regularnych ćwiczeń i wysiłek w nie włożony jest szybko widoczny. To nie tylko wyrzeźbiona sylwetka, ale także wzmocnione mięśnie czy dużo lepsza kondycja fizyczna. Trening na Air Bike'u kilka razy w tygodniu z pewnością będzie korzystny i efektywny. 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel