Darmowa dostawa od 500,00 zł

Twister do ćwiczeń - czy warto?

2021-01-05
Twister do ćwiczeń - czy warto?

 

 

Pora roku, jaką jest zima, niejednemu popsuła dobry humor. Ciemne, długie i zimne dnie powodują, że nic nam się nie chce. Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest trening, a konkretnie ćwiczenia na twisterze, którego zalety przedstawiamy poniżej.

 

 

 

Rodzaje twisterów

Wiele osób zastanawia się jaki twister do ćwiczeń wybrać. W tabeli poniżej przedstawiamy Państwu ich kilka rodzajów.  

 

Rodzaj twistera Opis
twister z linkami lub ekspanderami nie tylko umożliwia wykonanie treningu na mięśnie brzucha, ale także pracę nad mięśniami ramion
twister bez linek najprostszy w użyciu, jego głównym zadaniem jest praca nad mięśniami brzucha i smukłą talią
twister z wypustkami dodatkowa opcja umożliwiająca masaż stóp, poprawiający krążenie i zapobiegający powstawaniu skurczy

Twister do ćwiczeń - efekty

Regularne wykonywanie ćwiczeń na twisterze przyniesie wiele dobrych efektów. Sprawi, że nasza talia będzie smukła, a mięśnie tułowia wzmocnione. Krążenie będzie pobudzone. Pozytywnie wpływa na stawy i ich kondycję. Największa "magia" dzieje się w okolicach brzucha, talii i ud. To te mięśnie pracują najbardziej, a skutkiem ubocznym ciężkiej harówki są mocne mięśnie i wcięcie w talii. Do tego wszystkiego, dzięki wypustkom znajdującym się na talerzu, zapewnimy naszym stopom przyjemny masaż i rozluźnienie.

Zaletą twistera jest także jego rozmiar. Zmieści się pod łóżkiem lub między szafą a ścianą. Dzięki temu możliwe jest zabieranie sprzętu ze sobą tam, gdzie tylko tego potrzebujemy, np. na wyjazdy służbowe lub wakacje.

 

Jak kupić dobry twister do ćwiczeń?

Przed zakupem twistera do ćwiczeń, warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • średnica talerza — należy ją dopasować do wielkości stopy użytkownika
  • maksymalne obciążeniesprzęt powinien być dopasowany do wagi użytkownika
  • powierzchnia najlepiej, jeśli jest to powierzchnia antypoślizgowa, która zapewni bezpieczeństwo użytkowania
  • jakość wykonania sprzęt musi być wykonany z porządnych materiałów, które będą w stanie znieść dane obciążenie
  • opcje dodatkowe — takie jak np. licznik kalorii, ruchów lub czasu

 

Jak ćwiczyć na twisterze?

Ćwiczenia na twisterze polegają na skrętach tułowia — raz w lewo, raz w prawo. Najzwyklejszy twister nadaje się do ćwiczeń mięśni brzucha. Natomiast ten z linkami, sprawdzi się w ćwiczeniach ramion.

Działanie twistera opiera się na talerzu — wprawiony jest w obroty pod wpływem działania mięśni ćwiczącego lub poprzez mechanizm znajdujący się w twisterze. Warto do ćwiczeń włączyć inne aktywności, np. jeśli mamy twister z linkami, mogą to być zgięcia ramion lub unoszenie wyprostowanych rąk nad głowę. Pomogą nie tylko w uzyskaniu talii osy, ale także smukłych ramion.

Pierwsze efekty widoczne są już nawet po tygodniu regularnych ćwiczeń. Początkującym zaleca się trening po ok. 10 minut. Na starcie ciężko jest utrzymać równowagę. Z tego powodu, polecane jest, aby w pobliżu miejsca treningu było coś do oparcia się, np. ściana lub krzesło.

 

Twistowanie, czyli ćwiczenia na twisterze, mogą stanowić prostą formę aktywności fizycznej. Dzięki niej zmienisz wygląd swojego ciała i samopoczucie. Właśnie podczas zimowych i długich wieczorów, warto podjąć się tej formie ćwiczeń.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel