Darmowa dostawa od 500,00 zł

Rower powietrzny - czy jest warty uwagi?

2018-08-08
Rower powietrzny - czy jest warty uwagi?


Rower powietrzny staje się coraz bardziej popularny i coraz częściej można go spotkać w klubach fitness i na siłowniach. Wyglądem odbiega nieco od pozostałych rowerków treningów, więc łatwo go zauważyć. Tego typu rowery są rewolucją jeśli chodzi o trening siłowy i wydolnościowy. Co warto o nich wiedzieć?


Rowery typu Air Bike zostały zaprojektowane po szczegółowych konsultacjach z trenerami personalnymi oraz fizjoterapeutami. Ich prosta budowa oraz prostota użytkowania są gwarancją maksymalnej wydajności sprzętu.

Konstrukcja i trening

Konstrukcja Air Bike jest bardzo prosta, mianowicie jest to połączenie dużych rozmiarów koła - cyrkulatora powietrza z tradycyjnym siodełkiem rowerowym, pedałami oraz ruchomymi uchwytami rąk. Ćwiczący pokonuje tutaj jedynie opór powietrza. Najczęściej siodełko jest regulowane, by osoba trenująca mogła ustawić je idealnie do swoich potrzeb, aby trening był jak najbardziej komfortowy. Tak jak pozostałe rowery treningowe, Air Bike wyposażone są w komputer z wyświetlaczem, na którym na bieżąco można monitorować parametry treningu.

Podczas treningu na Air Bike angażowane są zarówno dolne jak i górne partie mięśniowe. Dzięki temu, możliwe jest w krótkim czasie uzyskanie wysokiego wydatku energetycznego (nawet 50 kcal/min) w efekcie czego Air Bike idealnie nadaje się do: rozgrzewki przed treningiem siłowym, treningu kardio, treningu interwałowego czy spalania tkanki tłuszczowej. 
rower powietrzny SCHWIN

Jakie zalety ma Air Bike?

Niewątpliwą zaletą tego typu rowerków jest fakt, że podczas treningu ćwiczy się także mięśnie rąk. Co jeszcze przemawia za treningiem na Air Bike?
  • Idealnie sprawdza się podczas rozgrzewki przed treningiem - wystarczy zaledwie kilka minut by temperatura ciała podniosła się. Stawy i mięśnie są rozgrzewane bezpiecznie, ze względu na to, że oporem który muszą pokonać jest wyłącznie opór powietrza.
  • Idealnie sprawdza się podczas treningu cardio - temperatura ciała zostanie szybko podniesiona co wpłynie na przyspieszony metabolizm.
  • Sprawdza się doskonale w przypadku kontuzji - jeśli masz skręconą kostkę, problemy ze zginaczami bioder lub mięśniem czworogłowym trening na Air Bike jest wskazany, ponieważ wykonasz go bezpiecznie.
  • Jest doskonałym sprzętem do rehabilitacji ponieważ umożliwia bezpieczne poruszanie miejsc pourazowych bez zbędnego obciążenia. Poza tym, poprzez stały ruch w uszkodzonym obszarze poprawia się przepływ krwi i wzrasta ukrwienie danej części ciała.
  • Trenując na nim można sprawdzić swoją twardość psychiczną jak również pozytywne nastawienie podczas treningu, czasami bolesnego.

Ile kosztuje Air Bike?

Ceny Air Bików jak wszystkich urządzeń fitness są dość zróżnicowane i wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.. Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę rowerków jest ich przeznaczenie. Air Bike przystosowane do użytkowego domowego są oczywiście znacznie tańsze, niż te przystosowane do użytku komercyjnego. Poniżej pokrótce znajduje się opis dwóch rowerów powietrznych (jeden komercyjny i jeden do użytku domowego), które naszym zdaniem są warte uwagi zarówno pod względem jakości jak i ceny. 
  • Rower powietrzny MP6590 marki HMS - jest to dość tani rowerek w granicach 700-800 zł. Swoje funkcje spełnia w 100% i zdecydowanie warto się na niego pokusić. Zastosowano w nim nowoczesną technologię oraz wykonano z materiałów wysokiej jakości. Zadbano tu także o estetykę wykonania oraz efekt wizualny. Konstrukcja jest stabilna, nie chwieje się ani nie drga nawet podczas intensywnego treningu, co jest bardzo ważne zarówno dla bezpieczeństwa jak i komfortu. Zastosowano tu miękkie, regulowane siedzisko, a dla prostszego przestawiania rowerka zamontowano kółka transportowe, a zainstalowany komputer z wyświetlaczem pozwala na monitorowanie parametrów treningu podczas ćwiczeń. Dodatkowym plusem są sensory dotykowe na rączkach mierzące puls. Urządzenie waży 27 kg i jest przystosowane do użytkowania domowego.
Rower powietrzny hms
  • Rower powietrzny NPG to rower treningowy wysokiej jakości, a jego cena wynosi ok. 3300-3400 zł. Jest większy niż model HMS i przeznaczony do użytkowania komercyjnego. Jest to dowodem na to, że producent daje gwarancję wytrzymałości nawet przy bardzo bardzo intensywnym użytkowaniu na najwyższym poziomie. Zastosowano tu regulowane siodełko w 4 płaszczyznach, nowoczesny i intuicyjny panel sterowania oraz przeguby kulkowe zapewniające stabilność i żywotność. Urządzenie waży 56 kg, jest stabilne i bezpieczne. Trening na Air Bike marki NPG to trening na rowerze powietrznym najwyższej klasy. 

Rower powietrzny NPGRowery powietrzne są coraz popularniejsze, w związku z czym warto skorzystać z niego na siłowni czy klubie fitness i przekonać się, czy trening na nim Ci odpowiada. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupił go do swojego mieszkania, na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie! A mając go w domu nie pozostaje już nic innego jak tylko trenować! Powodzenia!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

Rower treningowy powietrzny AirBike NPG Okazja

Rower treningowy powietrzny AirBike NPG

4 790,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 790,00 zł/1szt.0% Cena regularna: 6 670,00 zł brutto/1szt.-28%
Rower powietrzny MP6590 HMS Okazja

Rower powietrzny MP6590 HMS

1 095,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1 095,00 zł/1szt.0% Cena regularna: 1 300,00 zł brutto/1szt.-16%
Rower powietrzny treningowy Airdyne AD8 Schwinn Okazja

Rower powietrzny treningowy Airdyne AD8 Schwinn

6 499,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6 499,00 zł/1szt.0% Cena regularna: 7 000,00 zł brutto/1szt.-7%
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel