Darmowa dostawa od 500,00 zł

Piłka lekarska w treningu

2021-08-30
Piłka lekarska w treningu

Piłki lekarskie używane były do sprawdzania sprawności lub wytrzymałości uczniów na zajęciach wychowania fizycznego. Większość nie wspomina tego zbyt dobrze. Dzisiaj piłka lekarska jest jednym z popularniejszych akcesoriów do ćwiczeń fitness lub treningów siłowych. Jest to niezwykle wszechstronne narzędzie, które może być używane przez każdego, bez względu na poziom wytrenowania. Doskonale nadaje się do treningu w domu, na siłowni czy w plenerze.

 

 

Zalety treningów z piłką lekarską

Ćwiczenia w domu lub na siłowni z piłką lekarską przynoszą wiele korzyści. Przede wszystkim są to wzmocnione mięśnie. Szczególnie mięśnie brzucha, które m.in. odpowiadają za stabilizację tułowia i utrzymanie prawidłowej postawy. Tego typu trening wpływa na zwiększenie siły dynamicznej, tj. największa siła jaką można wygenerować w jak najkrótszym czasie. Poprawia się także kondycja ćwiczącego. Piłka aktywuje do pracy całe ciało, co dość szybko da się wyczuć i zauważyć — smukła sylwetka, wyrzeźbione mięśnie to tylko niektóre z zalet. Często wykorzystywana jest podczas zajęć rehabilitacyjnych. Ćwiczenia umożliwiają szybsze przywrócenie koordynacji ruchowej chorego. Ma niewielkie wymiary, więc jej przechowywanie nie stanowi problemu nawet w małych mieszkaniach.

 

Rodzaje piłek lekarskich

Wybór odpowiedniej piłki lekarskiej do ćwiczeń jest dość szeroki. Między sobą różni je waga oraz materiał, z którego je wykonano. Tak duży wybór pozwala na dobór piłki do indywidualnych potrzeb. Należy pamiętać, aby na początek przygody z ćwiczeniami z piłką lekarską, dobrać odpowiednią wagę, aby nie okazała się zbyt ciężka. Piłki zazwyczaj wykonane są ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Mogą być wypełnione np. piaskiem lub być puste w środku. Na rynku, najpopularniejsze modele to:

  • piłka lekarska klasyczna
  • piłka slam
  • piłka soft
  • piłka z uchwytem

Piłka lekarska to niezwykle wszechstronne narzędzie, które może być używane przez każdego, bez względu na poziom wytrenowania.

 

Dla kogo trening z piłką lekarską?

Piłka lekarska szczególnie polecana jest do treningu siłowego lub interwałowego. Ćwiczenia idealnie wzmacniają mięśnie brzucha. Doskonale sprawdzają się do ćwiczeń w domu lub na zajęciach wychowania fizycznego w szkołach. Polecane jest, aby piłki lekarskie wykorzystywano także w sztukach walki bądź w dwuboju olimpijskim. Piłka przede wszystkim powinna być dobrana pod swoje własne potrzeby. Uniwersalne wagi to od 2 kg do 10 kg. Z takiej puli wagowej łatwo jest wybrać odpowiednią piłkę.

 

 

Ćwiczenia z piłką lekarską

Piłka lekarska pozwala na wykonanie wielu ćwiczeń. Nieustabilizowany środek ciężkości piłki sprawia, że podczas treningu mięśnie wykonują większą pracę w prorównaniu do zwykłego treningu. Mięśnie brzucha i pośladków ćwiczącego powinny być cały czas napięte, czego skutkiem jest nieustana praca mięśni całego ciała. Ćwiczenia, jakie można wykonać z użyciem piłki lekarskiej to m.in.:

  • rzuty piłką o podłoże
  • przysiady
  • martwy ciąg
  • skręty tułowia z unoszeniem piłki
  • wypady w przód

 

 

 

Podsumowując, piłka lekarska jest doskonałym narzędziem do ćwiczeń w domu czy na siłowni. Nadaje się do wielu ćwiczeń. Jest doskonała dla każdego, bez względu na poziom wytrenowania.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

Piłka lekarska 1 kg tiguar

Piłka lekarska 1 kg tiguar

134,00 zł brutto/1szt.
Piłka lekarska 2 kg tiguar

Piłka lekarska 2 kg tiguar

150,99 zł brutto/1szt.
Piłka lekarska 3 kg tiguar

Piłka lekarska 3 kg tiguar

177,00 zł brutto/1szt.
Piłka lekarska 4 kg tiguar

Piłka lekarska 4 kg tiguar

190,99 zł brutto/1szt.
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel