Darmowa dostawa od 500,00 zł

Masażery/platformy wibracyjne - czy warto?

2018-10-19
Masażery/platformy wibracyjne - czy warto?Coraz częściej można natknąć się na reklamą masażera: czy to w telewizji, prasie czy internecie. Coraz więcej osób je kupuje i korzysta z nich. Obecnie dostępnych jest wiele modeli masażerów różnych marek. Aby wybrać odpowiedni, należy najpierw poznać najważniejsze fakty dotyczące tych urządzeń.Na czym polega trening na urządzeniu wibracyjnym?

Trening na urządzeniu wibracyjnym nie jest wymagający. Wystarczy ustawić wygodnie stopy na platformie i uruchomić ją. Wibracje, które są wytwarzane przez masażer wprawiają w drganie całe ciało. Powodują szybkie skurcze mięśni, niezależne od ćwiczącego. Dzięki temu, jednocześnie pracują wszystkie mięśnie ciała. Trening na masażerze może odbywać się "statycznie" - osoba ćwicząca stoi na urządzeniu, a także "dynamicznie" - osoba ćwicząca wykonuje różnego rodzaju ćwiczenia: np. trening górnych partii mięśni przy zastosowaniu gum oporowych, czy pompki z rękami ułożonymi na platformie. Wszystkie ćwiczenia wykonywane na włączonej platformie są efektywniejsze niż tradycyjne, ponieważ wibracje dodatkowo wzmacniają rezultaty, ponieważ mięśnie cały czas pracują. 


Ćwiczenia z wykorzystaniem platformy wibracyjnej

Zalety treningu z masażerem

Trening z zastosowaniem masażerów ma bardzo dużo zalet. Najważniejsze z nich to:
 • Poprawa samopoczucia - trening na masażerze znacznie poprawia komfort psychiczny. Po jego zakończeniu ćwiczący jest naładowany pozytywną energią i ma siłę do działania.
 • Poprawa kondycji mięśni - dzięki temu, że wibracje zmuszają do pracy wszystkie mięśnie ciała, wszystkie mięśnie są modelowane, stają się bardziej wytrzymałe.
 • Zwiększona elastyczność stawów, wiązadeł i ścięgien - przydaje się to podczas codziennego funkcjonowania. Warto zauważyć tu, że trening na platformie wibracyjnej nie obciąża stawów, dzięki czemu również osoby mające skłonności do kontuzji mogą go przeprowadzać bezpiecznie.
 • Poprawa stanu skóry - skora staje się bardziej napięta i jędrna, przez co ma także ładniejszy wygląd. trening pomaga także pozbyć się cellulitu.
 • Spalanie tkanki tłuszczowej - bardzo ważne dla osób, które chcą zrzucić kilogramy.
 • Wzmocnienie pracy układu krwionośnego.


Ćwiczenia na platforie wibracyjnej - utrata kilogramów


Masażery stosowane są także podczas procesu rehabilitacji. Na co wpływają?
 • na szybszą regenerację organizmu,
 • na redukcję bólu,
 • na regulację gospodarki hormonalnej,
 • na oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • na poprawę koordynacji motorycznej.

Czy każdy może korzystać z masażera?

Trening na masażerze jest specyficzny, ponieważ całe ciało pozostaje w ciągłym ruchu, cały czas mięśnie wibrują. Wiadomo, że nie wszyscy dobrze znoszą taką sytuację. Dużo osób na początku treningu odczuwa dyskomfort i nie może odnaleźć się w ciągłych drganiach. Najczęściej po paru minutach dyskomfort ten znika, a ćwiczący przyzwyczaja się do sytuacji. Jednak w przypadku, gdy osoba ćwicząca nie może się przyzwyczaić do tego typu treningu lub źle się czuje, jest jej słabo lub kręci się w głowie, natychmiast trzeba przerwać trening. Poza takimi przypadkami, istnieją także przesłanki zdrowotne, które wykluczają trening na platformie wibracyjnej. Należą do nich:
 • ciąża, połóg oraz karmienie piersią 
 • kamica nerkowa
 • niezagojone rany pooperacyjne
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • choroby serca
 • zakrzepica
 • częste migreny

Jeśli nie jest się pewien, czy stan zdrowia pozwala na korzystanie z tego typu urządzeń ważne jest, by skonsultować się  tej sprawie z lekarzem. 


Jak często ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

Zaleca się, by trening na platformie wibracyjnej przeprowadzać regularnie, 3 razy w tygodniu po około 15 minut. Bardzo ważna jest (z resztą jak w każdej aktywności fizycznej) systematyczność. Pierwsze efekty gołym okiem będą zauważalne już po kilku tygodniach, natomiast pierwsze efekty związane z samopoczuciem, ćwiczący odczuje już podczas pierwszego treningu - będą to rozluźnione mięśnie całego ciała oraz zdecydowanie lepsze samopoczucie.  Eksperci uważają, że 15-minutowy trening na platformie typu Vibroshaper zastępuje 1,5 godzinny trening na siłowni. Rozwiązanie to jest idealne dla osób, które są zapracowane i nie potrafią wygospodarować czasu by pójść na siłownię. Warto tez pamiętać, że między treningami, głównie intensywnymi należy zachować 48 godzin przerwy. Jest to konieczne, by nie przeciążyć mięśni i dać im czas na regenerację. 

Więcej o platformach wibracyjnych znajdziesz w naszym poradniku: https://www.topslim.pl/Jak-wybrac-platforme-wibracyjna-chelp-pol-26.html


Platformy wibracyjne/masażery marki SKY

Marka SKY stworzyła serię Sky Vibration Plate, która składa się z platform wibracyjnych. Wszystkie platformy posiadają 3 stopnie intensywności: stopy praktycznie złączone na środku platformy - symulacja chodu, niewielkie rozstawienie stóp - symulacja joggingu, stopy szeroko rozstawione na platformie - symulacja sprintu. Platformy mają programy treningowe oraz wiele stopni prędkości, dzięki czemu każdy użytkownik jest w stanie wybrać odpowiedni trening dla siebie. 
Dla wygody użytkowania, do każdej platformy dołączony jest pilot, dzięki któremu użytkowanie jest bardzo komfortowe, gdyż niema potrzeby przerywania treningu by zmienić ustawienia. Poza tym, każda platforma wyposażona jest w "haczyki", które umożliwiają doczepienie gum oporowych do treningu górnych partii ciała, a gumy oporowe znajdują się w zestawie. Platformy serii SKY są mają bardzo podobne parametry do szeroko reklamowanej platformy Vibro Shaper, jednak są w niższej cenie. Poniżej przedstawiamy przykładowe platformy SKY z ich krótkim opisem. 

AKY platforma VibroshaperMasażer SVP04 SKY - wymiary: 69 x 39 x 13 cm, 10 programów, tryb manualny, 3 stopnie intensywności (zależne od rozstawienia stóp), 99 stopni prędkości, maksymalna waga użytkownika: 150 kg, jeden silnik, moc znamionowa: 110-220V, 200W. W zestawie pilot i taśmy oporowe.  Cena: 695 zł.

AKY platforma Vibroshaper


Masażer SVP06 SKY - wymiary: 76 x 44 x 13 cm, 10 programów treningowych, tryb manualny, 3 stopnie intensywności zależne od rozstawienia stóp, 99 stopni prędkości, głośniki, Bluetooth, moc znamionowa: 110-220V, jeden silnik, mata masująca, pilot, taśmy oporowe w zestawie. Cena: 799 zł.Masażer Vibroshaper SKY

Masażer SVP10 SKY - wymiary: 78 x 40 x 14 cm, 3 programy treningowe, tryb manualny, 99 stopni prędkości, 3 stopnie intensywności, Bluetooth, głośniki, moc znamionowa 110-220V, 200W DWA SILNIKI. W zestawie pilot, taśmy oporowe i mata masująca. Cena: 1299 zł. Platformy wibracyjne/masażery są doskonałe dla osób, które z braku czasu nie mogą pozwolić sobie na długie treningi na siłowni lub na trening w innej formie. Polecane są również osobom, które mają problemy ze stawami i nie mogą pozwolić sobie np. na bieganie. Zaledwie 15 minut dziennie co drugi dzień sprawią, że mięśnie są rozluźnione, a samopoczucie ćwiczącego znacznie lepsze. To znakomita treningu a zarazem relaksu. 
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel