Darmowa dostawa od 500,00 zł

Co koniecznie trzeba zabrać ze sobą na siłownię? Lista rzeczy niezbędnych

2018-06-27
Co koniecznie trzeba zabrać ze sobą na siłownię? Lista rzeczy niezbędnych
Na siłownię uczęszcza wiele osób. Większość z nich wie doskonale co należy ze sobą wziąć by trening był jak najbardziej komfortowy, a zarazem by nie dźwigać w torbie niepotrzebnych kilogramów (zbędnych rzeczy), jednak nie wszyscy... Spakowanie torby na siłownię to dla niektórych nie lada wyzwanie. Zatem co powinno się w niej znaleźć?Co zabrać ze sobą na siłownię?

Zmienny, wygodny strój do ćwiczeń

Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego... Wygodny strój jest warunkiem komfortowego treningu. Jaki powinien być?
  • właściwego rozmiaru - wydaje się banalne i oczywiste, jednak nie dla każdego (na siłowni można spotkać osoby ćwiczące w zbyt małych lub za dużych strojach) - co jest niekomfortowe i niebezpieczne
  • wykonany z przewiewnego materiału - ważne jest, by nie były to materiały nieprzepuszczające powietrza, ponieważ wtedy trening nie będzie komfortowy
  • nie krępujący ruchów - ważne by czuć się w nim komfortowo, a ruchy ciała nie były ograniczone
Jeśli wybierzesz strój, który spełnia powyższe wymagania, trening będzie bardzo komfortowy.


Zmienne obuwie

Niby oczywiste, a jednak - wiele osób nie zmienia obuwia tylko ćwiczy w tych, w których przychodzi na siłownię. Jest to bardzo zła opcja zarówno dla klubu/siłowni jak i dla samej osoby ćwiczącej. Nie zmieniając obuwia, wszystkie nieczystości jakie do niego się przyczepiły - piach, błoto itp. są roznoszone po całej siłowni. Niefajnie jest czuć pod pod swoimi butami (czy też np. rękami, w zależności od wykonywanych ćwiczeń) czuć piach. Obsługa często "obrywa" za nieutrzymanie porządku, jednak czy jest możliwe jego utrzymanie jeśli ćwiczący tak postępują? 

Druga sprawa - przychodząc w butach treningowych, ćwicząc w nich i wychodząc w nich - trenujący wyrządza sobie krzywdę, ponieważ jego stopy męczą się w spoconym bucie. Nie jest to ani zdrowe, ani higieniczne. Także bez dwóch zdań - zmienne obuwie jest pozycją obowiązkową w torbie treningowej!


Buty na siłownie


Butelka wody mineralnej

Przeprowadzając trening bardzo ważne jest picie wody. Zaleca się picie wody mineralnej, nie źródlanej, gdyż woda źródlana ma o wiele mniej mikroelementów niż woda mineralna. Alternatywą dla wody mineralnej mogą być także napoje izotoniczne, które również dostarczają do organizmu mikroelementów, jednak ich niewątpliwą wadą jest fakt, że zawierają one dużą ilość cukrów. Najlepsza przed, w czasie i po treningu jest zwykła woda mineralna - pozycja obowiązkowa!


     

Ręcznik który weźmiesz ze sobą na trening

Ręcznik jest niezbędny by ocierać pot, jak również do tego, by położyć go na przyrządzie na którym będzie się ćwiczyć, np. na ławce. Jest to bardziej higieniczne niż kładzenie się spoconą koszulką bezpośrednio na urządzeniu. Dlatego zabierz go ze sobą, bo na prawdę będzie przydatny.

Ręcznik na siłownieAkcesoria niezbędne do skorzystania z prysznica po skończonym treningu

Bardzo ważne jest, by zabrać ze sobą przedmioty, które umożliwią skorzystanie z prysznica po treningu. Są to:
  • ręcznik - nie ma żadnych wątpliwości że jest on niezbędny
  • klapki - niektórzy korzystają z prysznica bez kapek, co jest bardzo, bardzo ryzykowne. Podobnie jak na basenach i tym podobnych obiektach, z jednego prysznica każdego dnia korzysta wiele osób, co sprawia, że ryzyko zakażenia się np. grzybicą stóp jest duże. Klapki chronią nas przed tym, ponieważ stopa nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem.
  • kosmetyki pod prysznic - w tej kwestii najlepiej ograniczyć się do minimum: wystarczy szampon do włosów i żel pod prysznic. Po co niepotrzebnie dźwigać? 
  • suszarkę do włosów - jeśli nie są udostępniane przez siłownię
Wymienione akcesoria sprawią, że po treningu będziemy mogli bez żadnych problemów skorzystać z prysznica, i wyjść z siłowni czystym i pachnącym.

     

Przekąska

Warto wziąć ze sobą także przekąskę, którą będzie można skonsumować po treningu. Ważne, by była to przekąska energetyczna, bogata w węglowodany, np. baton musli czy orzechy. Jeśli po treningu idziemy od razu do domu, posiłek można zjeść już w domu, Ważne, by były to produkty, które są energetyczne oraz dostarczą do organizmu niezbędnych wartości. 

Posiłek po treningu

Biorąc ze sobą na siłownie wymienione przedmioty możesz mieć pewność, że stworzysz sobie optymalne warunki do przeprowadzenie treningu. Możesz oczywiście zabrać ze sobą także inne przedmioty, które ułatwią bądź umilą Ci trening, np. spinki do włosów/gumki (jeśli jesteś kobietą), smartfona by słuchać muzyki czy inne akcesoria do ćwiczeń, których potrzebujesz: rękawiczki czy pas kulturystyczny. Po prostu: dodatkowo weź ze sobą to, co potrzebujesz, a trening na pewno będzie udany!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel