Darmowa dostawa od 500,00 zł

Trampoliny ogrodowe - hit czy kit?

2019-07-25
Trampoliny ogrodowe - hit czy kit?

Od kilku lat można zauważyć trend na posiadanie trampoliny w ogrodzie. Ludzie często kupują je, by umożliwić swoim dzieciom aktywną rozrywkę na świeżym powietrzu. Zdarza się także, że rodzice kupują ten sprzęt fitness, ponieważ najzwyczajniej nie chcą być gorsi: skoro sąsiedzi mają, to i my musimy! Czy trampolina w ogrodzie zawsze się sprawdza? I na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Trampoliny w ogrodzie - skąd na nie moda?

Moda na trampoliny ogrodowe trwa już od dobrych kilku lat. Przywędrowała z krajów zachodnich. Jest to bardzo fajna forma spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Z tej formy rozrywki korzystają głównie dzieci. Zdarza się jednak, że również rodzice czy opiekunowie skuszą się na zabawę z podopiecznymi, co jest bardzo fajnym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi, aktywnie i na świeżym powietrzu.

Trampolina ogrodowa

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny?

Zakup trampoliny powinien być przemyślany. Na rynku jest wiele producentów trampolin, a same trampoliny różnią się ceną i jakością. Co jest ważne przy wyborze trampoliny ogrodowej?
  • Stelaż i mata - są to najważniejsze elementy trampoliny. Od nich zależy jej stabilność i bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość tych elementów. Stelaż trampoliny powinien być wykonany ze sztywnych profilów, które nie będą się odkształcać pod wpływem ciężaru. Dodatkowo powinna znaleźć się na nich ochronna pianka, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Mata z kolei powinna być wykonana z materiału najwyższej jakości. Jej brzegi powinny być obszyte taśmą, do której mocowane są sprężyny. 
  • Sprężyny - najprościej mówiąc, najlepsze są sprężyny z jak największą ilością zwojów. Wtedy możliwe jest wysokie odbijanie użytkowników. Warto także zwrócić uwagę, czy sprężyny są zabezpieczone (chodzi tu o trampoliny z siatką zewnętrzną). Ważne jest by były zabezpieczone, ponieważ istnieje ryzyko, że noga użytkownika może wpaść między sprężyny i może zostać np. skręcona. Jest to ważny element jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowania trampoliny.
  • Siatka zabezpieczająca - są dwa rodzaje siatek: siatka wewnętrzna i siatka wewnętrzna. Siatka zewnętrzna montowana jest po zewnętrznej stronie stelażu, z kolei siatkę wewnętrzną montuje się wewnątrz stelażu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jedna i druga siatka jest bezpieczna (zewnętrzna powinna posiadać osłony na sprężyny).  Na rynku dostępne są także trampoliny ogrodowe bez siatki zabezpieczającej. Są one zdecydowanie mniej bezpieczne, jednak gdy ktoś chce koniecznie kupić trampolinę bez siatki - ma taką możliwość.
  • Średnica trampoliny - wielkość trampoliny ma duże znaczenie. Przy wyborze wielkości należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak miejsce, które można przeznaczyć na postawienie trampoliny oraz wiek i ilość osób z niej korzystających. Jeśli z trampoliny ma korzystać wyłącznie jedno dziecko, nie ma potrzeby kupowania dużej. Natomiast jeśli z trampoliny korzystać ma cała rodzina są na to warunki, to warto wybrać większą, o średnicy nawet powyżej 300 cm.
  • Maksymalne obciążenie trampoliny - warto zwrócić na to uwagę, by uniknąć niemiłego rozczarowania. 
Zabawa na trampolinie ogrodowej

Zalety posiadania trampoliny w ogrodzie

Zalet posiadania ogrodowej trampoliny jest naprawdę dużo. Na pewno warto kupić trampolinę dla dzieci. Zabawa na trampolinie to nie lada gratka, więc dzieciaki zazwyczaj spędzają na niej mnóstwo czasu. Jakie jeszcze zalety płyną z trampoliny w ogrodzie?
  • Aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu - w dzisiejszych czasach spędzanie aktywnie czasu jest bardzo modne. Jest to jeden z prostych i przyjemnych sposobów na aktywną rozrywkę. 
  • Spędzanie czasu z rówieśnikami/dziećmi - na trampolinie doskonale bawią się zarówno dzieci z dziećmi, jak i dzieci z dorosłymi.
  • Oderwanie się od komputera i telewizji - trampolina daje możliwość fajnego spędzenia czasu bez ekranów.

Ile kosztują trampolina ogrodowa

Trampoliny ogrodowe nie są drogie w stosunku do korzyści jakie za sobą niosą. Oczywiście cena jest uzależniona od producenta oraz od wielkości/rodzaju. Najtańszą, małą trampolinę można kupić już za 200-300 zł. Natomiast większe trampoliny (pow. 300 cm) kosztują od 700 zł. Przy wyborze warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością wykonania. Trampolina dla dzieci musi być przecież przede wszystkim bezpieczna.
Obecnie trampoliny w polskich ogrodach są powszechne - i bardzo dobrze! Umożliwiają aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Poza tym pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny dzieci. Są doskonałe na ciepłe, wakacyjne dni. Bez wątpienia są warte zakupu!
Trampolina super sun
Trampoliny ogrodowe są w polskich ogrodach powszechne - i bardzo dobrze! Jest to doskonała forma spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Bez wątpienia, trampoliny ogrodowe są warte zakupu.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel