Darmowa dostawa od 500,00 zł

Trampolina ogrodowa - świetna zabawa na świeżym powietrzu!

2022-03-30
Trampolina ogrodowa - świetna zabawa na świeżym powietrzu!

Sezon wiosenny i letni to czas, kiedy dzieci spędzają większość czasu na świeżym powietrzu. Aby zbytnio się nie nudziły trzeba zorganizować im taki czas.  Najlepiej spędzony aktywnie, co wpłynie także na zdrowie i kondycję dzieci. Rower, hulajnoga czy spacery mogą szybko się znudzić. W takim wypadku warto wprowadzić do rozrywki dzieci coś nowego. Trampolina ogrodowa nadaje się do tego idealnie.

 

Zalety posiadania trampoliny w ogrodzie?

Trampolina ogrodowa to zdecydowanie sprzęt fitness, który jest godny uwagi, szczególnie polecany dla dzieci. Dlaczego warto kupić trampolinę do ogrodu?

  • sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu
  • rozwój koordynacji ruchowej i równowagi dziecka
  • wzmocnienie mięśni
  • dotlenienie organizmu
  • poprawa krążenia krwi
  • dobra zabawa

I wiele innych :)

 

Jak wybrać trampolinę ogrodową?

Trampolina ogrodowa to zakup, który na pewno zadowoli niejednego rodzica, a z pewnością każde dziecko. Jak jednak wybrać dobrą trampolinę?

Ważne jest, aby trampolina dla dzieci miała odpowiednie zabezpieczenia. Mowa tutaj o siatce, która chroni przed wypadnięciem poza pole do skakania. Łatwo o to np. przy wykonywaniu akrobatycznych skoków lub przez nieuwagę małego dziecka. Odpowiednio zabezpieczone wejście jest także dość istotne. Szczególnie w przypadku najmłodszych. Idealnym rozwiązaniem jest zamykanie na kilka sposobów, np. zamknięcie wejścia jednocześnie na zamek oraz klamrę.

Trampolina ogrodowa występuje w różnych rozmiarach. Oczywiście w zależności od tego, zależała będzie jej cena - im większa, tym droższa. Warto przemyśleć wybór rozmiaru, przemyśleć ile dzieci będzie z niej korzystać, ile miejsca do dyspozycji mamy w ogrodzie. Tak aby wszyscy mogli bawić się bezpiecznie i wygodnie.

Istotny jest także sam materiał wykonania takiej trampoliny do ogrodu. Szczególnie pod rozwagę trzeba wziąć jej stelaż, sprężyny oraz ich osłonę, i siatkę zabezpieczającą. Ważne są także nogi, które utrzymują konstrukcję trampoliny. Najstabilniejsze są te w kształcie litery U. Zalecane jest, aby poszczególne elementy wykonywane były z galwanizowanej stali hartowanej, ocynkowanej, która jest odporna na zniszczenia. Materiał trampoliny, szczególnie mata, musi być odporny szczególnie na warunku atmosferyczne takie jak np. deszcz czy słońce. 

Kluczowe jest również maksymalne obciążenie trampoliny ogrodowej. Model, który udźwignie więcej, będzie dużo bardziej użyteczny. Możliwe będzie korzystanie z trampoliny większej ilości osób w tym samym czasie, bez obaw że mogłoby się coś stać.  

 

Trampolina ogrodowa dla dorosłych?

Trampolina do ogrodu to nie tylko inwestycja dla dzieci. Odpowiednio dobrana pod względem rozmiaru oraz udźwigu, może być także rozrywką dla całej rodziny, włączając w zabawę dorosłych. Wielu ludzi jest znudzonych aktywnościami, jak na przykład bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Jest to idealny sposób na wspomnienie beztroskiego dzieciństwa czy sposób na codzienną rutynę. 

 

Co zrobić z trampoliną ogrodową podczas sezonu jesienno-zimowego?

Czas kiedy dni robią się coraz zimniejsze i chłodniejsze, z dużą ilością opadów, to odpowiedni czas na zabezpieczenie trampoliny ogrodowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne złożenie i schowanie jej w pomieszczeniu chroniącym przed wilgocią. Dobrym miejscem może być piwnica lub garaż. Przy jej składaniu wskazane jest korzystanie z instrukcji obsługi, tak aby nie uszkodzić trampoliny i móc użytkować ją kolejny sezon.  

 

Gdzie postawić trampolinę w ogrodzie?

Trampolina ogrodowa dla dzieci wymaga stabilnego oraz równego podłoża. Nie może być też zbyt twarde. Jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa. Najlepsza będzie trawa lub podłoże piaszczyste. Należy także pamiętać, aby w pobliżu nie było żadnych urządzeń wymagających podłączenia do prądu. Dobrym pomysłem jest dociążenie nóg trampoliny dodatkowym obciążeniem np. workiem z cementem lub piaskiem.

 

Każde dziecko na swoim podwórku posiada trampolinę ogrodową, co oznacza że ten sprzęt fitness cieszy się dużą popularnością. Bez wątpliwości jest to produkt warty zakupu.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel