Darmowa dostawa od 500,00 zł

Pistolet do masażu - co warto o nim wiedzieć?

2020-08-27
Pistolet do masażu - co warto o nim wiedzieć?


Pistolet do masażu jest nowością na rynku. Na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo niepozornie. Swoim wyglądem przypomina raczej urządzenie budowlane lub jak sama nazwa wskazuje pistolet, ale nie masażer. To są jednak tylko pozory. Z jego pomocą nie wywiercimy dziur w ścianach ani nie pozbędziemy się intruza z naszego domu. Za to sprawimy, że nasze mięśnie błogo odpłyną w stan pełnej relaksacji. Tak więc poznajmy się bliżej z tymże gagatkiem.Pistolet do masażu — co to jest?

Intrygujący sprzęt, nazywany pistoletem do masażu, przeznaczony jest do rozluźniania mięśni i ich napięć oraz do sprawniejszego działania układu krwionośnego. Jest mały, więc nie będzie problemu z jego przechowywaniem. Swoje miejsce znajdzie nawet w trzydziestometrowej kawalerce. Dzięki jego specyficznej konstrukcji niepotrzebna jest asysta drugiej osoby. Chyba że wymagany jest masaż takich partii ciała jak plecy czy kark. Wtedy przyda się pomoc innej osoby. Wybierany jest przez profesjonalnych sportowców, którzy często borykają się z kontuzjami. Bardzo często używany jest też w gabinetach rehabilitacyjnych. Cieszy się również sporą popularnością na siłowniach.pistolet do masażu

Jak wygląda pistolet do masażu?

Massage gun (tak też nazywany) wyglądem przypomina ten prawdziwy używany przez stróżów prawa. Jedynie jego końcówka zapewnia, że nie jest wyposażony w pociski. Jest kilka kwestii, w których różnią się miedzy sobą diametralnie. Zasilany jest na akumulator. Ma wbudowany wyświetlacz, który informuje o poziomie prędkości urządzenia oraz poziomie naładowania baterii. Posiada wiele stopni prędkości. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Ma tak dopasowaną rączkę, aby można było dobrze poruszać nią po obolałym i pospinanym ciele. Zazwyczaj do zestawów dołączane są różne końcówki. Najczęściej są to:

  • pocisk — najbardziej precyzyjna z końcówek, skuteczny w miejsca trudno dostępnych i punktach spustowych
  • widełki — nadaje się do masażu okolic kręgosłupa, jak też mięśni długich i wąskich np. mięśnie łydki
  • płaska — jest to mocniejsza końcówka, pomocna przy większych mięśniach lub tych bardzo spiętych np. mięśnie klatki piersiowej
  • okrągła — służy do masażu całego ciała, jest to uniwersalna końcówka
  • tłumik — masuje mięśnie znajdujące się blisko kości

Sprzęt wraz z końcówkami zapakowany jest w walizkę. Dzięki temu wygodnie jest go zabierać ze sobą np. na wycieczkę lub trening.

Jak używać pistoletu do masażu

Najważniejsze, o czym powinniśmy pamiętać tak jak przed każdym treningiem, to oddech. Podczas masażu zwiększa się przepływ krwi przez całe ciało, dlatego ta kwestia jest dość istotna. Włączając pistolet, nie możemy przykładać go do ciała. Najpierw należy sprawdzić jego moc, tak aby masaż nie okazał się zbyt mocny. Unikniemy niepotrzebnego szoku dla naszego ciała. Masując, poruszamy pistoletem powoli i uważnie. Robimy to wzdłuż mięśni. Jeśli po drodze trafimy na ból, powinniśmy w tym miejscu się zatrzymać i przytrzymać go w takiej pozycji jak wcześniej, nie przyciskając bardziej.  

Massage gun — u kogo się sprawdzi?

Pistolet do masażu może być używany przez wszystkich. Przede wszystkim świetnie sprawdzi się u profesjonalnych sportowców. Przykładowo grając w piłkę nożną, zawodnicy bardzo często narażeni są na kontuzje. Jeśli nie jest to nic poważnego, wystarczy takie obolałe miejsce rozmasować masażerem ręcznym. Pomoże też osobom cierpiącym na bóle mięśni, które bardzo często doskwierają pracownikom biurowym, siedzącym wiele godzin przy biurku bez jakiegokolwiek ruchu. W takich sytuacjach spięcia gromadzą się w mięśniach szyi, ramion czy plecach. Używając masażera, pozbędziemy się bólu i napięć. Istnieją pewne zastrzeżenia przed użyciem pistoletu do masażu. Nie zalecany jest osobom cierpiącym na osteoporozę, żylaki, zakrzepicę czy stwardnienie rozsiane. Należy jednak pamiętać, że przed użyciem tego typu masażera poleca się konsultację z lekarzem.jak używać pistoletu do masażu

Zalety pistoletu do masażu

Samodzielne wykonanie masażu jest praktycznie niemożliwe. Często ciężko doprosić się partnera o masaż stóp po spędzeniu całego wieczoru na obcasach bądź partnerki po intensywnym meczu piłki nożnej. Masaże u profesjonalisty są sporym wydatkiem. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Kupując pistolet do masażu, pieniądze wydaje się jednorazowo, a jest to wydatek na długie lata. Ponadto, jeśli już ból się pojawi, to należałoby jednak szybko się go pozbyć. Na masaż u specjalisty trzeba czekać często bardzo długo. Masażer rozwiąże ten problem. Zadziała natychmiast, rozmasowując pospinane i obolałe mięśnie. Stanowi zastępnik dla rollera. Nie trzeba specjalnie kłaść się na matę i wyginać w różne strony, aby pozbyć się niechcianego bólu. Z życia znika też stres, który bardzo często osadza się w naszych mięśniach. Rozmasowując te spięte miejsca, mamy pewność, że niepokój i nerwy już się tam nie pojawią. Zakup masażera wibracyjnego przynosi też korzyści takie jak:

  • zmniejszenie bólu pleców
  • lepsze krążenie krwi
  • regenerację po ciężkich treningach
  • ulgę przy zakwasach

 

Zakup tego niepozornego urządzenia, jakim jest pistolet do masażu, może bardzo ułatwić życie. Pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, żyć bez bólu i zmartwień.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel