Darmowa dostawa od 500,00 zł

Mata do ćwiczeń, ale jaka? Przegląd mat Tiguar

2021-05-13
Mata do ćwiczeń, ale jaka? Przegląd mat Tiguar

Bogata oferta mat marki tiguar daje możliwość wyboru maty w zależności od wykonywanych ćwiczeń. Mata może być krótka lub długa, cienka lub gruba, nadająca się do ćwiczeń z obciążeniem lub do pozycji typowych dla jogi. Wybór zależny jest od rodzaju ćwiczeń, jakie wykonujesz. Poniżej przedstawiamy charakterystykę każdej z mat matki tiguar, która ułatwi wybór najodpowiedniejszej.

 

 

Mata a rodzaj treningu

Jednym z wyznaczników, bardzo istotnym, przy wyborze maty jest rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Do treningu siłowego potrzebna będzie mata o znacznie większej grubości, nawet do 1,6 cm, niż jest to konieczne podczas wykonywania różnych pozycji w jodze. Tam wystarczy mata o grubości kilku milimetrów. Wybór długości maty również zależny jest od rodzaju treningu. Jeśli ćwiczenia wykonujesz w pozycji leżącej, odpowiednia będzie długa mata, dostosowana do Twojego wzrostu. Natomiast ćwiczenia takie jak podskoki, wymachy, gdzie ćwiczenia są dynamiczne, wystarczy krótsza mata, zajmująca niewiele miejsca.

 

 

Joga

Do uprawiania jogi bądź rozciągania się, potrzebne jest posiadanie dłuższej maty. Najlepszą, polecaną do tego typu ćwiczeń, jest mata tiguar joga basis. Jej długość, bo aż 183 cm, jest właściwa dla takich ćwiczeń. Konieczne jest, aby podczas jogi, ćwiczenia wykonywać na takiej macie, która będzie odpowiednio cienka. To daje poczucie kontaktu z podłożem i czucia każdej z pozycji. Mogłoby się wydawać, że tak cienka mata jest dosyć niewygodna. Jednak nic bardziej mylnego. W składzie maty joga basis znajduje się guma, która daje poczucie miękkości, a co najważniejsze nadaje jej właściwości antypoślizgowych. Mata nie ślizga się po podłożu ani Twoje ciało podczas wykonywania asanów lub kwiatów lotosu.

 

 

Akrobatyka i pilates

Ćwiczenia takie jak pilates i akrobatyka to, biorąc pod uwagę komfort ćwiczącego, wymagający trenig. Dla osób wykonujących takie ćwiczenia, marka tiguar wyprodukowała matę deluxe. Jest to najgrubsza, najdłuższa i wyjątkowa miękka mata spośród wszystkich dostępnych mat tiguar. Te unikalne właściwości pozwalają na korzystanie ze wspomnianej maty osobom, które zajmują się akrobatyką. Ze względu na wygodę użytkownika, polecana jest również na zajęcia rehabilitacyjne i dla fizjoterapeutów. Widoczne jest to, jak bardzo marka dba o użytkowników swoich mat, stawiając przede wszystkim na ich wygodę i bezpieczeństwo, podczas kiedy oni dbają o swoje zdrowie i kondycję. Korzystając z maty deluxe, masz wrażenie, jakby to było Twoje wymarzone miejsce na ćwiczenia. Aż nie masz ochoty z niej schodzić tylko ciągle ćwiczyć — wiemy, sami to sprawdziliśmy!

 

 

Bardziej wymagający trening

Podczas cięższych treningów, zazwyczaj dokładane są dodatkowe obciążenia w postaci kettlebelli czy sztang. Dlatego też, w wykonywaniu takich ćwiczeń, przydatna będzie mata, która będzie odpowiednio gruba, bo mająca aż 1,6 cm grubości. Jest to mata comfortmat, którą charakteryzuje świetna amortyzacja i długa trwałość. Matę pokryto specjalną powłoką antybakteryjną, a jej powierzchnia ma właściwości wodoodporne. Dzięki temu niestraszne będzie wyciskanie siódmych potów czy przypadkowe rozlanie wody na macie. Taka grubość również dobrze działa na akustykę. W przypadku kiedy mieszkasz w bloku i pod swoim mieszkaniem posiadasz sąsiadów, mata comfortmat choć trochę stłumi hałas Twoich podskoków, które niepotrzebnie mogą niepokoić Twoich sąsiadów.

 

 

A może mata uniwersalna?

Małe wymiary (100×50 cm), odpowiednia grubość (5 mm) i prosty design — tym charakteryzuje się jedna z mat, mata tiguar workout. Dzięki tej macie, wykonasz trening, który ochroni Twoje plecy, ręce i nogi. Jest dość krótka, dzięki czemu nie zabierze za wiele przestrzeni. Polecana jest do treningów funkcjonalnych, siłowych. Nieszablonowe wymiary pozwalają wykorzystać matę do ćwiczeń na stepie — idealnie się na niego mieści. Tak zaprojektowana "ławeczka" to świetny sprzęt do ćwiczeń z obciążeniem. Mata workout nie odkształca się, ma antypoślizgową powierzchnię i wyróżniający się wzór. Naszym drugim typem na matę uniwersalną jest mata essential. W porównaniu do poprzednika jest nieco dłuższa, o 40 cm, oraz o 10 cm szersza. Oba wybory to gwarancja bezpieczeństwa i wygody w codziennym treningu.

 

Każda z mat tiguar została tak wykonana, aby zadowolić użytkownika i spełnić jego wymagania. Przy ich produkcji brano pod uwagę, aby każdy jej szczegół był dokładnie wykonany. Tak precyzyjnie wykonana mata to gwarancja na długie lata. Jednak najlepsza mata, to ta, którą Ty wybierzesz.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel