Darmowa dostawa od 500,00 zł

Jak wybrać matę do ćwiczeń Tiguar?

2020-10-14
Jak wybrać matę do ćwiczeń Tiguar?
Maty są nieodłącznym elementem każdego, kto uprawia pilates, fitness lub jogę. Gdyby joginka lub jogin mieli wyjechać na bezludną wyspę, jesteśmy pewni, że zabraliby ze sobą matę marki Tiguar. Dlaczego? Już tłumaczymy.
Bogata gama kolorystyczna mat Tiguar

Ćwicząc na siłowni lub sali do fitnessu, lubimy się czymś wyróżnić z tłumu. Czasem jest to jaskrawy strój, czasem kolorowy bidon. Jednym z tych elementów może być również mata do ćwiczeń. Ale czym maty różnią się między sobą? Przede wszystkim jest to kolor. Jako pierwszy rzuca się w oczy osobom trenującym dookoła. Od kolorów ziemi, szarości i zieleni, po intensywne odcienie śliwki — tym wyróżniają się maty do ćwiczeń Tiguar.

Wykonanie maty ma znaczenie

Maty Tiguar wykonane są z wyselekcjonowanych materiałów. Łatwo utrzymać je w czystości, co jest bardzo ważne. Maty do ćwiczeń mają kontakt z potem, kurzem, jak i ziemią podczas treningów w plenerze. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o regularnym czyszczeniu maty. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii lub pleśni. Mata do ćwiczeń Tiguar może być wykonana z PVC, gumy bądź pianki EVA. Wybór należy do Ciebie.

Uniwersalne wymiary maty do ćwiczeń 

Każda osoba ćwicząca ceni sobie wygodę i komfort podczas ćwiczeń. To gwarantują właściwe wymiary mat Tiguar. Najczęściej wybór pada na długość maty odpowiadający wysokości osoby ćwiczącej. Rozmiar jest też zależny od tego, jakie ćwiczenia będziesz wykonywać. Jeśli będą to ćwiczenia, w których Twój kontakt z podłożem będzie częsty, wybór dłuższej maty jest oczywisty. Krótsze modele sprawdzą się w treningach, podczas których przeważnie siedzisz lub klęczysz.

Grubości mat Tiguar

Dla profesjonalistów grubość maty ma wielkie znaczenie. Marka Tiguar proponuje maty dla osób kochających jogę (najcieńsze, 5 mm). Nie zapomniano też o osobach, które ze względu na charakter ćwiczeń, potrzebują większej amortyzacji. Dla takich ćwiczących dedykowane są maty o grubości 16 lub 18 mm. Mogą się też okazać dobrym wyborem dla osób, które są szczupłe. Zapobiegnie i uchroni osobę wykonującą ćwiczenia przed bólem i obrażeniami spowodowanymi zbyt twardym i chłodnym podłożem.

 

Z pozoru niewiele wnosząca mata, a tyle z nią zamieszania, prawda? Aby ułatwić Ci wybór, poniżej przedstawiamy tabele z porównaniem najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych mat:


maty do ćwiczeń porównanie

A czy Ty jesteś gotowy wyruszyć na niezapomnianą wyprawę z matą Tiguar?

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel