Darmowa dostawa od 500,00 zł

Do czego wykorzystać dysk masujący?

2021-01-18
Do czego wykorzystać dysk masujący?

W dzisiejszych czasach dużo ludzi narzeka na bóle kręgosłupa. Związane jest to z siedzącym trybem życia, który stał się dość powszechny. Ciężko z dnia na dzień zmienić pracę lub własne nawyki. Z pomocą przychodzi poduszka sensomotoryczna. Dmuchany dysk lub poduszka z wypustkami po jednej stronie — tak pokrótce można opisać jego wygląd.

 

 

Kto może używać poduszki masującej?

Poduszkę do masażu można używać bez względu na płeć lub wiek. Szczególnie polecana jest dzieciom i osobom dorosłym wymagającym rehabilitacji. Pomaga przy problemach z postawą ciała lub utrzymaniem równowagi. Przydać się może osobom spędzającym długie godziny siedząc przed komputerem.

 

 

Na co pomaga poduszka masująca?

Użycie poduszki sensomotorycznej ma wiele zalet. Przede wszystkim pomaga zredukować często doskwierające bóle mięśni, jednocześnie je wzmacniając. Specjalne kolce, które pokrywają dysk z jednej strony, masują stopy lub dłonie poprawiając krążenie krwi i dotleniając wszystkie komórki w organizmie. Ćwiczenia wpływają również na lepsze samopoczucie i niższy poziom stresu. Ale do czego konkretnie można je wykorzystać?

 

 

Poduszka sensomotoryczna do prawidłowego siedzenia

Bardzo często jest tak, że siedząc 8 godzin w pracy, ciężko jest utrzymać prawidłową postawę. Świetnym rozwiązaniem na ten problem jest użycie poduszki sensomotorycznej. Używanie poduszki powoduje, że plecy są w prawidłowej, prostej pozycji. Siedząc na niej, pozbywamy się napięć mięśniowych i bóli pleców. Powoduje, że miejsce, na którym siedzimy, nie jest stabilne. To z kolei wymaga ciągłej pracy mięśni. Wymusza także prawidłową postawę ciała, aktywując do pracy mięśnie odpowiedzialne za stabilizację ciała.

 

 

Poduszka sensomotoryczna do masażu stóp

Wystarczy stanąć, ułożyć swoje zmęczone stopy i w ten sposób się zrelaksować. Jest to też ciekawy sposób np. na spędzenie wieczoru przed TV lub z książką. Wypustki znajdujące się z jednej strony dysku masującego naciskają na receptory znajdujące się w mięśniach. Finalnym efektem jest relaks i ulga dla zmęczonych partii ciała.

 

 

Poduszka sensomotoryczna do rehabilitacji

Częstym dodatkiem do ćwiczeń podczas rehabilitacji lub fizjoterapii jest właśnie poduszka sensomotoryczna. Okazuje się przydatna podczas zajęć z małymi dziećmi. Uczy nawyku prawidłowej postawy lub utrzymania równowagi. Starsi korzystają z niej podczas powrotu do formy sprzed urazu wymagającego podjęcia się zajęć rehabilitacyjnych.

 

Ćwiczenia do wykonania na dysku

Ilość ćwiczeń, jakie można wykonać na poduszce do balansowania, jest nieograniczona. Przykładem mogą być:

  • pompki
  • masaż
  • deska
  • wykroki
  • przysiady
  • joga
  • rozciąganie

Dołączając poduszkę sensoryczną do np. przysiadów, sprawiamy, że większa ilość mięśni jest zaangażowana w pracę. Działają nie tylko mięśnie pośladków, ale też te odpowiedzialne za stabilizację - mięśnie głębokie. Z jednej strony poduszka pokryta jest wypustkami. Dzięki nim poduszka może przy okazji rozmasować stopy.

 

Jak korzystać z poduszki masującej?

Aby zacząć korzystać z dysku, należy go najpierw napompować. Nie może jednak być napompowany do końca. Musi być delikatnie wypukły i uginać się pod ciężarem ćwiczącego. Nieprawidłowo jest także, gdy stojąc, wyczuwalne jest twarde podłoże. Zdarza się też tak, że powietrze może uchodzić. Warto więc posiadać specjalną pompkę, dzięki której w razie potrzeby będziemy mogli napompować dysk masujący. Najczęściej używany jest do ćwiczeń na siedząco lub stojąco. Coraz częściej wykorzystywany jest do najprostszych ćwiczeń w celu zwiększenia ich intensywności.

 

Zakup poduszki masującej przynosi wiele zalet. Używany jest do rehabilitacji, jak i zwykłych ćwiczeń. Przede wszystkim pomaga w usunięciu bóli związanych z prowadzeniem siedzącego trybu życia. Biorąc dysk sensomotoryczny ze sobą do biura, mamy pewność, że nasz kręgosłup nam się odwdzięczy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel