Darmowa dostawa od 500,00 zł

Dmuchane jacuzzi - własny kawałek luksusu

2022-02-25
Dmuchane jacuzzi - własny kawałek luksusu

Lato zbliża się już wielkimi krokami. Czuć już nadchodzące ocieplenie, a dni są coraz dłuższe. Jest to odpowiedni moment na zaplanowanie letniego wypoczynku. Wolisz spędzać go aktywnie chodząc po górach czy raczej leżąc na piasku i opalając się? Jeśli wybrałeś drugą opcje to pozwól, że pomożemy Ci spełnić swoje marzenia o własnym miejscu do wypoczynku, jakim może stać się jacuzzi.

 

Jak prezentuje się dmuchane jacuzzi?

Jacuzzi dmuchane wyglądem przypomina duży basen rozporowy lub ogrodowy basen na stelażu. Jest on jednak dużo bardziej stabilniejszy dzięki grubym, wytrzymałym ścianom. Wszystkie modele dostępne w sklepie TopSlim posiadają pilota lub panelu sterujący, który ułatwia kontrolę nad funkcjami takimi jak podgrzewanie wody, siła hydromasażu lub inne udogodnienia takie jak np. oświetlenie LED. Dodatkowe wyposażenie może uatrakcyjnić użytkowanie jacuzzi. Warto dokupić np. specjalnie dopasowane meble wykonane z drewna lub rattanu, które dopełnią całości i nadadzą eleganckiego charakteru.

 

Jak wybrać dmuchane jacuzzi?

Przed wyborem jacuzzi dmuchanego warto sprawdzić wymiary samego basenu jacuzzi, tak aby dopasować go do wolnej przestrzeni jaką dysponujemy. Większość modeli może być używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Cena jacuzzi dmuchanego waha się pomiędzy 2500 zł do 5000 zł. Jest to zależne od modelu, rodzaju, wymiarów jacuzzi czy dodatkowego wyposażenia. To nie są jedyne koszty, które należy ponieść posiadając jacuzzi. Trzeba pamiętać o wydatkach takich jak woda, którą napełniany jest zbiornik. Istotne jest także zużycie prądu, pod który podłączona jest m.in. pompa. 

 

Gdzie umieścić dmuchane jacuzzi?

Jacuzzi dmuchane może być użytkowane na zewnątrz, a także w środku. Należy jedna wziąć pod uwagę, że jacuzzi dmuchane z wodą osiąga nawet wagę kilku ton. Z tego powodu zalecamy, aby wybór miejsca w pomieszczeniach wziąć pod rozwagę. Wybierając opcję używania jacuzzi wewnątrz ulokuj je na parterze lub w podpiwniczeniu, tak aby nie naruszyć stropów budynku.

Natomiast decydując się na umieszczenie jacuzzi dmuchanego na zewnątrz lub w ogrodzie także musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Staraj się umieścić basen z wodą jak najdalej od drzew. Spadające liście będą zanieczyszczały wodę. Ważny jest również w miarę bliski dostęp do prądu. Podłączając np. pompę pamiętaj o wszelkich zasadach bezpieczeństwa.  

 

Zalety dmuchanego jacuzzi

Zdecydowanie dużą zaletą pompowanego jacuzzi jest możliwość użytkowania przez cały okres roku podczas trwania każdej z pór roku. Jego montaż też nie jest skomplikowany, ani nie wymaga specjalnych narzędzi. Większość modeli ma funkcję samo-pompowania, co zdecydowanie przekłada się na dużą korzyść dla dmuchanego jacuzzi. Bez problemu można przenosić basen jacuzzi bądź przechowywać go poza sezonem. Puste, nienapełnione wodą waży ok. 30 - 40 kg. Dmuchane jacuzzi może być także używane w chłodniejsze czy nawet zimowe dni. Umożliwia to funkcja podgrzewania wody, która cały czas podtrzymuje odpowiednią jej temperaturę. W porównaniu do innych modeli jacuzzi, to dmuchane ma dość korzystną cenę, jest zbliżone funkcjonalnie do innych, popularnych modeli. Używanie jacuzzi ma także prozdrowotny wpływ:

  • poprawia krążenie
  • usprawnia układ krwionośny
  • zmniejsza cellulit
  • rozluźnia napięcia mięśniowe
  • zmniejsza stres

 

 

Jak pracuje dmuchane jacuzzi?

Pompowane jacuzzi ma za zadanie rozmasować mięśnie naszego ciała. Jest to możliwe dzięki dyszom z otworami, które poprzez wydmuchiwanie tworzą bąbelki oraz masują ciało strumieniami wody. Jacuzzi dmuchane posiada także system, który podgrzewa wodę, a zimą zapobiega jej zamarznięciu. Odpowiednio zabezpieczona woda, przy użyciu środków chemicznych (np. chloru), jest zdatna przed długi okres. W tym także pomaga dołączona pompa, która filtruje i oczyszcza wodę. 

 

 

Temat wyboru jacuzzi dmuchanego do ogrodu jest dość obszerny. Wszystko zależy od tego, ile miejsca do dyspozycji posiadasz i jakim budżetem dysponujesz. Ostatnio jacuzzi dmuchane stało się dość popularnym sprzętem. Warto rozważyć jego zakup, szczególnie na okres wakacyjny.   

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel