Darmowa dostawa od 500,00 zł

Dlaczego warto chodzić na siłownie? Czy to konieczne jeśli chce się zgubić parę kilo i/lub wyrzeźbić mięśnie?

2018-02-05
Dlaczego warto chodzić na siłownie? Czy to konieczne jeśli chce się zgubić parę kilo i/lub wyrzeźbić mięśnie?Jeśli postawimy sobie cel, naturalne jest, że robimy wszystko by go osiągnąć. Jeśli chcemy mieć wysportowane ciało, wyrzeźbione mięśnie, super kondycję - naturalne jest że zaczynamy uczęszczać na siłownie. Treningi we własnym domu nie wystarczą (chyba że masz w domu siłownię z prawdziwego zdarzenia). Jeśli nie, poniżej wypunktowane zostały argumenty przemawiające za tym, że aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę siłownia jest niezbędna.


Dlaczego uczęszczanie na siłownię jest potrzebne podczas pracy nad idealną sylwetką?

  • Aby mieć idealną sylwetkę, niezbędne jest wykonywanie różnorodnych ćwiczeń: nie wystarczy, że będziesz np. codziennie biegać. Ćwiczenia muszą być wykonywane na różne partie mięśni: nogi, brzuch, ramiona... Na siłowni znajduję się sprzęt, który jest niezbędny do wykonywania wielu ćwiczeń umożliwiających osiągnięcie idealnej sylwetki. Znajdziesz tam potrzebny sprzęt fitnesssprzęt siłowy oraz niezbędne akcesoria do ćwiczeń. Mało prawdopodobne jest, że w swojej domowej siłowni (jeśli taką masz) będziesz posiadać wszystkie niezbędne urządzenia - jeśli tak, super. Jeśli nie - wizyty na siłowni są nieuniknione. 
  • Na siłowni zbudujesz masę mięśniową, oczywiście, że w domu też byś mógł, jednak siłownia daje więcej możliwości. 
  • Pozbędziesz się tłuszczu, ponieważ większa masa mięśni sprawia, że organizm musi bardziej wysilić się podczas spalania kalorii, dzięki czemu spala więcej tłuszczu. A przecież o to chodzi.
  • Uczęszczając na siłownię, nie da się ukryć - męczysz się. Wysiłek dobrze wpływa na krążenie, sen, staniesz się osobą spokojniejszą, mniej zestresowaną oraz szczęśliwszą.
  • Na siłowni pracują trenerzy, którzy zawsze są skłonni pomóc, podpowiedzieć czy doradzić. To bardzo duży plus. Przy wykonywaniu niektórych ćwiczeń niezbędna, a przynajmniej wskazana jest pomoc drugiej osoby, której zadaniem najczęściej jest asekuracja ćwiczącego. Dobre rady wcielone w życie mogą przynieść wiele korzyści oraz pozwolić na uzyskanie lepszych efektów.
  • Jeśli idziesz na siłownie - uczysz się w pewnym sensie samodyscypliny i obowiązkowości: kupiłeś karnet, więc szkoda aby pieniądze przepadły, trzeba go wykorzystać. To działa bardzo motywująco, dzięki temu nie będziesz odpuszczać treningów, tylko ćwiczyć systematycznie - a systematyczność jest kluczem do sukcesu. 
  • A dodatkowym plusem jest nawiązanie nowych znajomości - nic tak nie łączy jak wspólna pasja i cel. Ludzie na siłowni zazwyczaj są przyjaźnie nastawieni, skłonni do pomocy i pogadanek między ćwiczeniami, dzieleniem się swoimi doświadczeniami, także nie powinieneś narzekać na brak towarzystwa. Poza tym, doświadczenia innych mogą działać na Ciebie motywująco oraz mogą stać się niekiedy pomocne w Twojej drodze do wymarzonej sylwetki.

Trening na siłowni


Jeśli zależy Ci na zrzuceniu paru kilogramów oczywiście możesz zrealizować swój cel w domu: biegając, stosując dietę czy wykonując inne ćwiczenia z zastosowaniem dostępnych sprzętów i akcesoriów do ćwiczeń, Natomiast jeśli chcesz, aby Twoje ciało było wysportowane, wyrzeźbione, abyś wyglądał super - trening na siłowni jest bardzo potrzebny, żeby nie powiedzieć niezbędny - najlepiej pod okiem trenera. Dlatego koniec z odwlekaniem na kiedyś, do dzieła!
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel