Darmowa dostawa od 500,00 zł

Czy siłownia pod chmurką jest dobrą alternatywą w pogodne dni?

2018-03-21
Czy siłownia pod chmurką jest dobrą alternatywą w pogodne dni?Wiosna tuż, tuż. W tym roku zima dłuuugo nie daje o sobie zapomnieć. Wielu z nas chętnie zrzuciłoby grube kurtki, buty i ubrania i zrobiłoby trening... na siłowni pod chmurką. Obiekt ten jest oraz popularniejszy. Czy korzysta z niego wiele osób oraz czy może być alternatywą dla tradycyjnych siłowni?Specyfika siłowni pod chmurką

Siłownia pod chmurką jest ogólnodostępna, niezależnie od wieku, stopnia zaawansowania sportowego, płci czy statusu społecznego. W związku z tym, oczywiste jest, że maszyny muszą być dostosowane dla wszystkich, tak, aby każdy kto tylko chce mógł na nich poćwiczyć. Maszyny, które znajdują się na siłowni zewnętrznej mają mały ciężar/opór oraz najczęściej nie jest on regulowany. Jeśli ktoś uczęszcza do siłowni komercyjnej i jego trening jest treningiem siłowym z wykorzystaniem ciężkich sprzętów siłowych, zapewne uzna, że siłownia pod chmurką jest "śmieszna". Natomiast jest idealna dla osób, które są średnio i słabo wysportowane, a także dla osób zaawansowanych, które np. chcą poruszać się na świeżym powietrzu, a czasem jest wykorzystywana przez nich jako rozgrzewka przed właściwym treningiem na siłowni. 


Siłownia pod chmurką

Zalety siłowni zewnętrznej

Siłownia ta ma niewątpliwie wiele zalet. Są nimi:
  • Ogólnodostępność - każdy, kto tylko chce może skorzystać z siłowni. Bez względu na wiek, płeć, stopień zaawansowania czy status społeczny. Jest dla wszystkich.
  • Zadowolenie społeczne - społeczeństwo ma odczucie, że rządzący dbają o nich, robią coś dla wszystkich w trosce o ich samopoczucie, zdrowie i dają możliwość spędzania aktywnie czasu. Bardzo dobrym pomysłem jest lokalizowanie tych obiektów przy placach zabaw: rodzice idąc na plac zabaw z dzieckiem mają okazję wykorzystać czas czekania aż maluch się wybawi, ciągle mając go na oku.
  • Nowe znajomości - ćwicząc na siłowni istnieje duże prawdopodobieństwo nawiązania nowych znajomości z innymi użytkownikami obiektu. Nie zawsze są to znajomości rówieśnicze, czasami znajomość nawiązuje np. nastolatek z emerytem. Siłownia to miejsce, w którym spotykają się ze sobą, poznają się ludzie różnych pokoleń.
  • Możliwość aktywnego spędzenia czasu z całą rodziną - każdy na pewno znajdzie jakiś przyrząd dla siebie, nikt nie będzie się nudził: dziecko, dorosły i emeryt.
  • Zalety zdrowotne - ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają krążenie krwi, koordynację ruchową oraz wzmacniają kondycję fizyczną.
  • Możliwość wzmocnienia mięśni całego ciała - oczywiście pod warunkiem właściwego korzystania z maszyn.
  • Dobry humor - większość ludzi, którzy ćwiczą na powietrzu potwierdza, że podczas ćwiczeń towarzyszy im dobry humor. Nawet gdy na początku nie są pozytywnie nastawieni, po czasie wszystko się odmienia, do mózgu dopływa więcej tlenu i dobry humor jest gwarantowany.

Jakie maszyny można spotkać na siłowni po chmurką?

Oczywiście, każda siłownia jest tak na prawdę inna. Jednak najczęstszymi sprzętami spotykanymi w takich obiektach są:

Orbitrek eliptyczny - podczas ćwiczeń zaangażowane są mięśnie nóg i mięśnie ramion. Ważne jest, z resztą jak przy każdym ćwiczeniu, zachowanie prawidłowej pozycji ciała i wykonywanie ćwiczenia w odpowiedni sposób. Ćwiczenie (obrazowo) polega na naprzemiennej pracy nóg i rąk.

Wioślarz - ćwiczenie polega na przyciąganiu przymocowanych uchwytów do siebie, a nogi są ustawione płasko na podeście. Dzięki ćwiczeniom na wioślarzu można wzmocnić mięśnie ramion oraz pleców.

Twister - to bardzo chętnie używana maszyna. Stojąc na lekkim podwyższeniu (pamiętając o równym ułożeniu stóp) skręcamy biodra w lewą i prawą stronę, cały czas trzymając się uchwytów. Bardzo ważne jest, by skręcać jedynie biodra, a nie całe ciało. Ćwiczenia na twisterze mają wpływ na mięśnie skośne brzucha.

Motylek - ćwiczenie polega na odwodzeniu ramion w bok (siedząc na maszynie). Podczas ćwiczeń na tej maszynie, angażowane są mięśnie barków, ramion i pleców.

Biegacz - Jest jedną z cięższych maszyn występujących na siłowni pod gołym niebem. Ćwiczenie polega na naprzemiennej pracy nóg do przodu i do tyłu. Ważne jest zachowanie prostej pozycji raz mocne, stabilne utwierdzenie stóp na pedałach. Ćwiczenie ma dobry wpływ na ogół mięśni nóg i brzucha.

Oczywiście nie spotkamy tu żadnych akcesoriów do ćwiczeń z prostych powodów: ludzie delikatnie mówiąc od razu "pożyczyli by" je sobie do domu, oraz byłoby to mało higieniczne.


Siłownia pod chmurką


Podsumowując, siłownia pod chmurką nie jest wymagającą siłownią i nie ma co się spodziewać cudów po ćwiczeniu na niej. Jednak mimo wszystko jest bardzo potrzebna dla wszystkich osób: emerytów - ponieważ niekiedy to ich jedyna możliwość aktywnego spędzenia czasu, ludzi w średnim wieku i młodych - ponieważ każda aktywność na świeżym powietrzu jest dobra. Każdy powinien uczęszczać na ten obiekt, ponieważ ma to bardzo dobry wpływ na organizm ludzki: poprawia się krążenie, a co za tym idzie - dotlenia się organizm. Warto spróbować!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel