Darmowa dostawa od 500,00 zł

Jak wybierać piłkę gimnastyczną?

Do grona najpopularniejszych akcesoriów treningowych zaliczają się piłki do ćwiczeń. Tego typu forma fizycznej aktywności jest preferowana w głównej mierze przez kobiety, niemniej jednak polecana jest ona wszystkim bez względu na płeć, wiek oraz stopień zaawansowania w treningach. Wymienić można mnóstwo korzyści płynących z ćwiczeń z piłkami – z tego też względu warto nieco bliżej się nimi zainteresować i włączyć je do swoich programów treningowych.

 

Na skróty…

 

 

Zalety ćwiczeń z piłką gimnastyczną

Na początek należy poświęcić trochę miejsca zaletom używania piłek gimnastycznych. Oto najważniejsze spośród nich.

 • Ćwiczenia z piłką gimnastyczną angażują do pracy wiele grup mięśni – ze szczególnym wskazaniem na mięśnie, których zadaniem jest stabilizowanie głowy, tułowia, pleców, brzucha oraz dna miednicy. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz sprawiają, że stają się one bardziej elastyczne. Z tego powodu są polecane m. in. kobietom w ciąży.
 • Ćwiczenia z piłką są doskonałe, jeśli chodzi o wyrabianie równowagi oraz rozwijanie umiejętności motorycznych. Ponadto w wyraźnym stopniu poprawiają mobilność oraz wykształcają nawyk prawidłowego oddychania.
 • Systematyczny trening sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i zrzucaniu zbędnych kilogramów. Przy okazji zmniejsza się również cellulit.
 • Dzięki ćwiczeniom w dobrej kondycji są utrzymywane stawy, co jest ważnym aspektem w profilaktyce osteoporozy.
 • Trening pomaga skutecznie korygować wady postawy.
 • Ćwiczenia z piłką wspaniale rzeźbią sylwetkę, co pomaga w uzyskaniu wymarzonej figury.
 • Trening z piłką gimnastyczną sprzyja eliminowaniu stresu, wyraźnie poprawia nie tylko formę fizyczną, ale również i samopoczucie.
 • Warto nadmienić, iż zalety ćwiczeń z piłką doceniają sportowcy zawodowo uprawiający rozmaite dyscypliny – tego rodzaju ćwiczenia znakomicie odprężają po bardzo intensywnych treningach, np. w kajakarstwie czy tenisie ziemnym.

 

Rodzaje piłek do ćwiczeń

W sprzedaży są dostępne różne rodzaje piłek gimnastycznych. Dzięki takiemu urozmaiceniu można opisywane akcesoria dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

 

Rodzaj piłki Opis
Klasyczna  piłka fitness

tego typu modele są zalecane w szczególności do ćwiczeń o charakterze ogólnorozwojowym. Świetnie sprawdzają się również przy rehabilitacji kręgosłupa. Ćwiczenia z nimi doskonale przekładają się na poprawę zdolności ruchowych. Odmianą klasycznych piłek fitness są piłki typu trener – na ich powierzchni są umieszczone obrazki przedstawiające rozmaite ćwiczenia, które można wykonywać z piłką.

Piłka do masażu tego typu modele są wyposażone w specjalne wypustki, które podczas ćwiczeń masują ciało, poprawiając w ten sposób ukrwienie skóry. Piłki te są produkowane przeważnie z miękkiego i wytrzymałego PCV. Można je wykorzystać praktycznie przy wszystkich odmianach ćwiczeń
Piłka z uchwytami określana jest mianem skoczka. Z takich piłek korzystają przede wszystkim dzieci wymagające rehabilitacji czy korygowania wad postawy, chociaż równie dobrze piłka może służyć po prostu do zabawy.
Piłka z linkami i uchwytami charakterystyczną cechą tych piłek są umieszczone po bokach, wyciągane linki. W związku z czym modele te znakomicie się sprawdzają przy trenowaniu rąk oraz ramion. Są one wykorzystywane zarówno w rehabilitacji i przy ćwiczeniach korekcyjnych, jak i w jodze oraz pilates. Z piłek tych chętnie korzystają kobiety w ciąży.
Piłka wałek oraz piłka fasolka można je potraktować w jednakowych kategoriach, albowiem ich przeznaczenie jest takie same. Modele te sprawdzają się głównie przy typowych ćwiczeniach fitness oraz ćwiczeniach relaksacyjnych takich jak chociażby joga.

 

Cała oferta piłek gimnastycznych znajduje się w dziale "piłki gimnastyczne".

 

Ważne kryteria zakupowe

Wybierając odpowiednią dla siebie piłkę, należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników takich jak m. in.:

 • materiał, z którego piłka została wykonana – powinien być z jednej strony miękki i elastyczny, a z drugiej wytrzymały i odporny na pękanie,
 • średnica piłki – musi być ona dostosowana do wzrostu osoby ćwiczącej, np. jeżeli ktoś odznacza się wzrostem mieszczącym się w przedziale od 166 cm do 175 cm, powinien wybrać model o średnicy 65 cm; Zasada jest generalnie taka, że im wyższa osoba, tym większa powinna być średnica piłki,
 • dopuszczalne maksymalne obciążenie,
 • marka – piłka do ćwiczeń nie jest dużym wydatkiem, porządny model można kupić za mniej niż 100 zł, niemniej jednak najlepsze są produkty sprawdzonych, renomowanych marek.

 

Przykładowe modele piłek do ćwiczeń

Poniżej zaprezentowanych jest kilka przykładowych modeli piłek gimnastycznych dostępnych w polskich sklepach.

 • Piłka gimnastyczna 65 cm z pompką Hop Sport – model z pompką w zestawie, o dopuszczalnym maksymalnym obciążeniu 150 kg.
 • Piłka gimnastyczna masująca 65 cm BB 003 Body Sculpture - piłka z masującymi wypustkami, przeznaczona jest do wszelkich ćwiczeń ruchowych, maksymalne obciążenie statyczne i dynamiczne wynosi aż 250 kg!
 • Piłka gimnastyczna z linkami Insportline 55 cm - uchwyty zdecydowanie zwiększają możliwości ćwiczeń, nadaje się d o treningu siłowego i treningu interwałowego.
 • Piłka do pilatesu ovoball tiguar - piłka o eliptycznym kształcie, doskonała do rehabilitacji, stretchingu i pilatesu. Piłka w naturalny sposób pomaga skorygować ustawienie ciała.

 

Piłka gimnastyczna

 

Więcej akcesoriów i sprzętów do ćwiczeń znajdziecie Państwo w dziale "akcesoria do ćwiczeń".

Polecane

Piłka do jogi 5 kg Insportline

Piłka do jogi 5 kg Insportline

69,90 zł brutto/1szt.
Piłka do jogi 4kg Insportline

Piłka do jogi 4kg Insportline

41,90 zł brutto/1szt.
Piłka do jogi 2kg Insportline

Piłka do jogi 2kg Insportline

54,90 zł brutto/1szt.
Piłka do jogi 1 kg Insportline

Piłka do jogi 1 kg Insportline

38,90 zł brutto/1szt.
Piłka do pilatesu ovoball tiguar

Piłka do pilatesu ovoball tiguar

59,00 zł brutto/1szt.
Piłka do pilatesu ovoball tiguar

Piłka do pilatesu ovoball tiguar

59,00 zł brutto/1szt.
Piłka lekarska 1 kg tiguar

Piłka lekarska 1 kg tiguar

134,00 zł brutto/1szt.
Piłka lekarska 2 kg tiguar

Piłka lekarska 2 kg tiguar

150,99 zł brutto/1szt.
Piłka lekarska 3 kg tiguar

Piłka lekarska 3 kg tiguar

177,00 zł brutto/1szt.
Piłka lekarska 4 kg tiguar

Piłka lekarska 4 kg tiguar

190,99 zł brutto/1szt.
Piłka do ćwiczeń Slam Ball HMS 13 kg Promocja

Piłka do ćwiczeń Slam Ball HMS 13 kg

99,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 109,00 zł/1szt.-9% Cena regularna: 109,00 zł brutto/1szt.-9%
Piłka fitness 55 cm 122FBP TKO

Piłka fitness 55 cm 122FBP TKO

59,00 zł brutto/1szt.
Piłka fitness 75 cm 122FBP TKO

Piłka fitness 75 cm 122FBP TKO

59,00 zł brutto/1szt.
Piłka treningowa 65 cm THORN+fit

Piłka treningowa 65 cm THORN+fit

49,90 zł brutto/1szt.
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel