Darmowa dostawa od 500,00 zł

Jak wybrać hula-hop?

Za nazwą hula-hop kryje się nazwa zręcznościowego ćwiczenia gimnastycznego, którego istotą jest utrzymywanie w ciągłym ruchu specjalnego pierścienia bądź inaczej koła. Mianem tym określany jest również wspomniany przyrząd gimnastyczny cieszący się bardzo dużą popularnością – w szczególności wśród kobiet. Sklepy oferują obecnie bardzo szeroki wybór w tym zakresie, warto zatem uzyskać więcej informacji na temat tychże akcesoriów.

 

Na skróty…

 

 

Zalety ćwiczeń z hula-hop

Ćwiczenia z hula-hop mają szereg zalet, dlatego też warto wzbogacić o nie swoje treningi – odnosi się to nie tylko do kobiet, ale również i do mężczyzn. Są to generalnie ćwiczenia dla wszystkich, a oto i najważniejsze spośród płynących z nich korzyści.

 • Hula-hop angażuje do pracy sporą ilość mięśni ze szczególnym wskazaniem na mięśnie brzucha, talii, pośladków oraz ud. Wzmacnia je, wysmukla oraz uelastycznia.
 • Dzięki systematycznym ćwiczeniom z hula-hop można pozbyć się niechcianej oponki na brzuchu i tzw. boczków. Wpływają one również na zmniejszenie obwodu w talii oraz wyszczuplają biodra i ujędrniają pośladki. Są dość problematyczne części ciała, których wymodelowanie jest dość czasochłonne.
 • Hula-hop to sprzymierzeniec osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy – w tym także i kobiet po ciąży, które chciałyby w miarę szybko odzyskać dawną formę.
 • Ćwiczenia pozytywnie wpływają na kondycję skóry – staje się ona gładsza i bardziej elastyczna.
 • Trening znakomicie dotlenia organizm, co przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie m. in. układu krążenia.
 • Ćwiczenia wyraźnie poprawiają nastrój, co na dłuższą metę procentuje lepszym samopoczuciem.
 • Hula-hop uelastycznia organizm, co pozwala pozbyć się uciążliwych bólów pleców.
 • Efekty widoczne są bardzo szybko – wystarczą mniej więcej 2 tygodnie systematycznych treningów (po 20 minut dziennie – przy czym na początku ćwiczenia są krótsze, należy stopniowo wydłużać czas ich trwania).
 • Z hula-hop można ćwiczyć de facto wszędzie – w domu, w parku, ogrodzie, klubie fitness, na plaży etc. Tak więc nawet wyjazd wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningów.

Cała oferta hula hop znajduje się w dziale "hula hop".

 

Technika ćwiczeń

Wbrew temu, co wydaje się wielu osobom, ćwiczenia z hula-hop nie polegają wcale na kręceniu biodrami. Ich sekret tkwi w umiejętnym przenoszeniu ciężaru ciała z jednej części na drugą, co wymaga nabrania wprawy. Pozycja wyjściowa to pozycja w rozkroku z jedną nogą wysuniętą do przodu oraz z drugą znajdującą się lekko z tyłu. Balansując kołem, trzeba przenosić ciężar ciała z jednej nogi na drugą.

Podczas ćwiczeń należy również pamiętać o wyprostowanej postawie i napinaniu mięśni brzucha, które pełnią rolę czynnika stabilizującego kręgosłup.

 

Rodzaje hula-hop

W sklepach są dostępne 3 rodzaje hula-hop. Rodzaje i opis poszczególnych hula-hop zawarte są w tabeli.

Rodzaj hula-hop Opis
Tradycyjny hula-hop często jest nazywany dziecięcym hula-hop. To bardzo prosty przyrząd, na dodatek najlżejszy spośród wszystkich odmian hula-hop. Jego atutem jest bardzo niska cena – można go nabyć już za ok. 10 zł. Jest idealny dla dzieci oraz dla dorosłych, dla których hula-hop stanowi jedynie rekreacyjną formę rozrywki. Jeśli ktoś zamierza regularnie ćwiczyć w konkretnym celu (np. spadek masy ciała), powinien wybrać któryś z poniższych modeli.
Hula-hop składany, masujący, bez wypustek jest to model cięższy od tradycyjnego. Złożony jest z paru części, można go więc złożyć, co ułatwia transport i przechowywanie. Tego typu hula-hop jest polecane osobom początkującym, ponieważ brak wypustek znacznie zmniejsza ryzyko powstania siniaków na ciele.  Należy bowiem pamiętać, iż trening wymusza na brzuchu intensywną pracę, a jeśli ciało nie jest do niej przyzwyczajone, efektem ubocznym ćwiczeń mogą być siniaki.
Hula-hop składany, masujący, z wypustkami to idealna propozycja dla osób mających już pewną wprawę oraz doświadczenie w ćwiczeniach. Hula-hop waży sporo. Jego plusem jest natomiast to, że wypustki masują skórę, co sprzyja m. in. zmniejszeniu się cellulitu.

 Ważne kryteria zakupowe

Decydując się na zakup hula-hop, trzeba mieć na uwadze takie aspekty jak m. in.:

 • rozmiar hula-hop – jest odpowiedni, jeżeli po położeniu bokiem hula-hop na podłodze i oparciu o nie nogi sięga wysokości bioder,
 • waga hula-hop – aby ćwiczenia przynosiły spodziewane efekty, waga hula-hop powinna wynosić od 1,5 do 2 kg,
 • marka – najlepszy jest sprzęt pochodzący od znanych i sprawdzonych producentów, odznacza się wysoką jakością i jest bezpieczny,
 • materiał – powinien być solidny i wytrzymały.

 

Przykładowe modele hula-hop

Poniżej zaprezentowanych jest kilka przykładowych modeli hula-hop dostępnych w polskich sklepach wraz z krótkim opisem.

 • Hula-hop BB 6420 Body Sculpture - z kulkami masującymi, zbudowany z 7 segmentów. Średnica koła ma 100 cm.
 • Hula-hop z 48 kulkami masującymi HS-6011 - ma 48 kulek masujących, średnica koła wynosi 103 cm.
 • Hula-hop Weight Hoop Insportline - cięższy hula-hop, przeznaczony do ćwiczeń wzmacniających i odchudzających. Średnica koła wynosi 100 cm.

 

Hula Hop BB 6420

Więcej akcesoriów i sprzętów do ćwiczeń znajdziecie Państwo w dziale "akcesoria do ćwiczeń".

Polecane

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel