
Z naszego bloga

InSPORTline prezentuje nową bieżnię. Urozmaicone programy
treningowe i ogromne możliwości regulacyjne pozwalają cieszyć się z tego
sprzętu najbardziej wymagającym użytkownikom. Elegancka obudowa oraz nowoczesne
technologie, które zastosowano w tej bieżni sprawiają, że jest ona synonimem
komfortu i bezpieczeństwa.
Bieżnia w czasie treningu naśladuje ruch jak podczas biegu. Ten zbliżony do
naturalnego ruch pozwoli wyrzeźbić sylwetkę, wzmocnić mięśnie, kości i
wiązadła, zwiększy też grubość chrząstek, obniży ciśnienie krwi a także poprawi
wydolność serca i płuc. Bieżnia dla wszystkich, którzy chcą biegać niezależnie
od czasu i pogody.
Bieżnia inSPORTline Stratos została wyposażona w nowoczesny silnik Ahora zapewniający wytrzymałość i solidność. Posiada 15 programów treningowych, czytelny wyświetlacz LCD i mnóstwo innych ciekawych a zarazem przydatnych funkcji.
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Silnik elektryczny to urządzenie, które zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki w tego typu urządzeniach mogą być napędzane prądem:
Moc silnika wyraża się w koniach mechanicznych (KM). Większa moc silnika przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz prędkość maksymalną. Na rynku występują bieżnie z mocą znamionową:
Wyróżniamy 2 wartości charakteryzujące moc silnika:
Moc znamionowa jest zawsze mniejsza ale to ona jest ważniejsza i to nią trzeba się kierować przy wyborze sprzętu.
Prędkość bieżni zależy od mocy zastosowanego w niej silnika, który napędza pas biegowy. Prędkość zmieniana może być przez:
Najczęściej dla bieżni domowych prędkość maksymalna wynosi 16 km/h a dla profesjonalnych to nawet ponad 20 km/h. Szacunkowe prędkości osiągane przez człowieka to:
Regulacja kąta nachylenia pozwala nam na symulację biegu pod górę. Rodzaj nachylenia zależy od typu bieżni i może to być działanie:
Zmiana kąta nachylenia następuje poprzez działanie:
Zakres nachylenia zazwyczaj oscyluje od 1 do 15%, a w bieżniach profesjonalnych nawet do 20%
Od poziomu amortyzacji zależy ochrona stawów, kręgosłupa i stóp. Poziom amortyzacji podawany jest w elastomerach i w zależności od bieżni wynosi od 4 do 10. Im więcej elastomerów tym większa amortyzacja, co za tym idzie większa ochrona stawów. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Jest to system magnesu i linki łączący użytkownika z konsolą (potocznie nazywany kluczem). Służy do natychmiastowego wyłączenia bieżni w przypadku upadku ćwiczącego. W przypadku upadku następuje rozłączenie i automatyczne zatrzymanie się bieżni.
Wymiary pasa biegowego mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Pas o długości 120 cm będzie wystarczający dla osoby o przeciętnym wzroście. Im użytkownik jest wyższy tym odpowiednio powinien być dłuższy pas biegowy. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Ułatwiają przetransportowane urządzenia w inne miejsce. Aktualnie prawie wszystkie urządzenia posiadają rolki transportowe zarówno te domowe jak i profesjonalne.
Powinniśmy przewidzieć, w jakim miejscu chcemy postawić urządzenie, czy będzie potrzeba przesuwania lub ewentualnego składania i przechowywania.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)