Darmowa dostawa od 500,00 zł

Jak wybrać piłkarzyki?

Piłkarzyki nazywane także futbolem stołowym, piłką stołową lub trambambulą są grą towarzyską popularną w barach, klubach, szkołach, coraz częściej także w domach. Jest doskonałą formą rozrywki na długie godziny dla graczy w każdej grupie wiekowej. Ta popularna gra umożliwia rozgrywanie meczu przez 2 lub 4 graczy, a w przypadku stołów o powiększonych wymiarach, w grze może brać udział nawet 8 lub więcej graczy. Gra wymaga specjalnego stołu, który często możemy spotkać w barach, klubach lub szkołach. Rozgrywka może być relaksująca, jednak stół do gry w piłkarzyki należy dobrać tak, aby z rozgrywek mieć jak największą satysfakcję. Nie wszystkie stoły są takie same, różnią się masą, wielkością, rodzajem materiału, z którego został wykonany, zastosowania łożysk, wykonaniem figurek i innymi. Wybór stołu powinien być uzależniony od tego, kto i w jakich warunkach będzie z niego korzystać.

 

Na skróty...

 

Stabilność podstawą gry

Najtańsze stoły są wykonane z materiałów niskiej jakości, mogą być podatne na uszkodzenia, gdy zacznie grać na nich 4 dorosłych ludzi, którzy kierują się emocjami w grze. Tanie stoły wykonywane są z myślą zabawy dla dzieci. Gra wśród dorosłych lub starszej młodzieży budzi emocje i siła gracza często przewyższa siłę niezbędną do gry. Wówczas należy zwrócić uwagę na materiały stosowane do produkcji stołów oraz jego ciężar.

Gra w piłkarzyki odbywa się za pomocą prowadnic - tak zwanych grilli, na których umocowane są figurki piłkarzy. Piłkarze pomalowani są w odmiennych kolorach, aby można było łatwo zidentyfikować przynależność do drużyny. Ruch piłkarzy umożliwia przyciąganie, odpychanie oraz obracanie prowadnic. Aby gra przebiegała bez zakłóceń, stół musi być stabilny i charakteryzować się odpowiednią wagą, która gwarantuje stabilne oparcie. Na rynku istnieje wiele stołów do gry w piłkarzyki. Warto jednak podkreślić, że tanie stoły uniemożliwiają grę, wykonywanie manewrów powoduje podskakiwanie stołu, co zmienia tor piłeczki. Stabilność stołu powoduje, że gracze mogą się skupić na ruchach, a wynik rozgrywki zależny jest od umiejętności rozgrywających, a nie od przypadku.

Cała oferta akcesoriów i stołów do piłkarzyków znajduje się w dziale "piłkarzyki".

 

Wybór odpowiedniego stołu

Stół do piłkarzyków powinien posiadać odpowiednią wagę, odpowiedni do rozgrywek dziecięcych powinien ważyć przynajmniej 20 kg. Zalecana waga stołu dla dorosłych to powyżej 75 kg, niektóre ważą nawet ponad 100 kg. Zdarzają się także mini stoliki dla najmłodszych, których wielkość nie przekracza 50 cm, a waga 3 kg, jednakże precyzyjna rozgrywka na nich nie jest możliwa (przykład stołu typowo dziecięcego na zdjęciu).

 

Stół dziecięcy

 

 

Stabilność

Waga stołu ma największe znaczenie, jednak jego rozmiar również wpływa na grę. Turniejowe wymiary pola gry wynoszą 118 x 68 centymetrów, z bramką o wymiarze 20 x 8 centymetrów. Aby gra była przyjemnością, prowadnice muszą posiadać stabilne blokady stoperów oraz odpowiedni opór. Blat powinien być wykończony materiałem, który umożliwi swobodny ruch piłeczki, wybrzuszenia mogą zmieniać tor piłeczki, dodatkowo pole gry powinno być nieco podniesione w rogach tak, aby uniknąć utknięcia piłeczki w martwym polu.

 

Wygoda

Stół do piłkarzyków powinien być zabezpieczony dodatkowymi podporami oraz posiadać zabezpieczone krawędzie. Powoduje to stabilność i sprawiedliwość gry przez eliminację niepożądanych ruchów pola gry. Aby stół utrzymywał się w miejscu w trakcie emocjonującej gry, istotne jest zabezpieczenie jego nóżek specjalnym materiałem antypoślizgowym. Umożliwia to dobrą przyczepność do podłoża i zniwelowanie przesunięć do minimum. Stół może również posiadać regulację wysokości, co pozwala dopasować wysokość pola rozgrywki do wzrostu graczy.

 

Serwis

Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę na możliwość wymiany elementów: prowadnic, uchwytów, które mogą ulec uszkodzeniu nawet przy najwytrzymalszych produktach. Dostępność części zamiennych jest bardzo ważna, sprzęt powinien być dostosowany do potrzeb klienta i konieczna jest możliwość jego naprawy przy zastosowaniu części zapasowych. W przypadku braku dostępności części zamiennych, uszkodzenie prowadnicy lub innego elementu grozi wymianą całego stołu, co związane jest z wysokim kosztem.

 

Przechowywanie

Istotnym aspektem posiadania stołu do gry w piłkarzyki jest jego przechowywanie. Ciągłe przestawiane stanowi niemały kłopot, dlatego warto zwrócić uwagę na możliwość złożenia stołu. Możliwość zdemontowania i montażu powoduje zmniejszenie niezbędnego miejsca do przechowywania stołu oraz umożliwia jego transport.

 

Bezpieczeństwo

Wybór stołu powinien być kierowany nie tylko parametrami oraz wyglądem, warto zwrócić uwagę także na normy jakościowe oraz normy bezpieczeństwa, które sprawią, że stół będzie bezpieczny, a rozgrywki atrakcyjne.

 

Luksusowe wersje

W sprzedaży są także wyjątkowe, nowoczesne stoły, posiadające podświetlaną obudową, płynnie działające drążki teleskopowe wykonane z wysokogatunkowego drewna lakierowanego, produkowane na specjalne zamówienie klienta.

 

Radość z gry

Z pewnością każdy miał okazję grać w piłkarzyki, a dla wielu ta gra stała się jedną z ulubionych. Zakup piłkarzyków może urozmaicić wiele wieczorów i spotkań towarzyskich. Ogromny wybór pozwoli na znalezienie idealnego zestawu odpowiedniego dla wymagań kupujących. Bez względu na wybrany sprzęt, doskonała zabawa na pewno będzie towarzyszyć rozgrywkom. Warto zapoznać się z propozycjami różnych producentów i wybrać piłkarzyki, które najlepiej odpowiadają potrzebom kupujących.

 

 

Summer

 

Cały asortyment sprzętu do sportów towarzyskich znajdziecie Państwo w dziale "sporty towarzyskie".

Polecane

Piłkarzyki Champion Football

Piłkarzyki Champion Football

599,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Open Air Garlando

Piłkarzyki Open Air Garlando

3 496,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki College Pro Roberto Sport

Piłkarzyki College Pro Roberto Sport

3 899,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Scout Roberto Sport

Piłkarzyki Scout Roberto Sport

3 049,99 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Classico Football

Piłkarzyki Classico Football

499,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Merkell System 52 KG

Piłkarzyki Merkell System 52 KG

1 399,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Rival

Piłkarzyki Rival

1 600,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Maracana Garlando

Piłkarzyki Maracana Garlando

4 320,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki G-200 Garlando

Piłkarzyki G-200 Garlando

2 885,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki G-500 Evolution Garlando

Piłkarzyki G-500 Evolution Garlando

3 679,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki G-100 Blue Garlando

Piłkarzyki G-100 Blue Garlando

2 660,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki G-100 Red Garlando

Piłkarzyki G-100 Red Garlando

2 660,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki G-500 Pure White Garlando

Piłkarzyki G-500 Pure White Garlando

3 890,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki F-1 Garlando

Piłkarzyki F-1 Garlando

665,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Foldy Evolution Garlando

Piłkarzyki Foldy Evolution Garlando

3 740,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Class Indoor Garlando

Piłkarzyki Class Indoor Garlando

4 315,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki Rival Kolor

Piłkarzyki Rival Kolor

1 600,00 zł brutto/1szt.
Piłkarzyki G-5000 Garlando

Piłkarzyki G-5000 Garlando

5 070,00 zł brutto/1szt.
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel