Darmowa dostawa od 500,00 zł

Jak wybrać cymbergaja?

Cymbergaj to gra, z którą można się zetknąć na festynach i w salonach gier. Dwóch lub czterech zawodników odbija lekki krążek na blacie z licznymi otworami, z których wydostaje się powietrze. Powoduje to, że krążek unosi się nieco nad stołem, dzięki czemu bardzo szybko się porusza. Można również spotkać inne wersje gry: z elektromagnesem lub elektroniczne.

 

Na skróty... 

 

 

Zasady gry

Cymbergaj polega na wbiciu krążka za pomocą malleta do bramki przeciwnika. Stół podzielony jest na dwie połowy, krążek można  dotykać tylko wtedy, kiedy znajduje się na obszarze gry zawodnika. Zakazane jest kładzenie się na stół i obrona bramki ręką. Takie postępowanie jest niewskazane także z powodów zdrowotnych, rozpędzony plastikowy krążek sprawia spory ból, uderzając w rękę. Jedna partia jest rozgrywana do osiągnięcia 7 lub 9 punktów przez któregoś z graczy, w zależności od ustawień maszyny. Niektóre stoły do cymbergaja mają ustawiony czas jednej partii, po którego przekroczeniu, wygrywa osoba z większą ilością punktów. Po stracie bramki zaczyna gracz tracący ją. Może zdarzyć się, że krążek wyleci poza stół, wówczas następuje powtórka ze strony uderzającego. Broniąc bramki, należy obserwować krążek, do obrony na pewno potrzebny jest refleks i dobra obserwacja krążka. Należy być przygotowanym na zwody przeciwnika i nie tracić panowania nad krążkiem.

 

Rodzaje stołów

Oferta stołów do cymbergaja jest bardzo bogata. Są stoły w pełni profesjonalne, które są przystosowane do zabawy na świeżym powietrzu, odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i opadami deszczu, jak również mniejsze stoły, które nadają się do gry w warunkach domowych, w salonach gier, klubach, dyskotekach. Niezależnie od funkcji, w każdym przypadku powinno to być urządzenie efektowne, wykonane starannie, zapewniające wspaniałą zabawę zarówno graczom młodszym, jak i starszym.

Stół do cymbergaja może być doskonałym prezentem dla dziecka lub nastolatka, może pełnić także rolę rozrywki w trakcie spotkań towarzyskich. Mniejsze stoły o przeznaczeniu hobbystycznym idealnie nadają się do zastosowania domowego. Stoły, które mają mniejsze gabaryty oraz wagę są łatwe w transporcie, a ich montaż nie jest uciążliwy dla użytkowników. Oprócz stołów o niewielkich gabarytach istnieją także modele bardziej profesjonalnych stołów, których użytkowanie wymaga wydzielenia w domu przestrzeni do zabawy. Większe stoły są bardziej stabilne, mają większe pole gry, dzięki czemu gra na nich jest bardziej emocjonująca, warto rozważyć zakup właśnie takiego stołu. Cymbergaj jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu w ruchu, bez użycia komputera lub telewizora.

W ofercie sklepów można spotkać wiele modeli stołów do cymbergaja, które różnią się nie tylko wielkością, ale również kształtem, sposobem wykonania czy wyposażeniem. Wiele modeli w wersji standardowej posiada system oświetlenia, który usprawnia grę w zamkniętych pomieszczeniach, z małą ilością światła naturalnego, pozwala na kontynuowanie zabawy po zmroku, gdy stół jest ustawiony na zewnątrz. Wysokiej jakości stoły posiadają również efekty głosowe, wyświetlacz wskazujący zebrane punkty oraz czas pozostały do końca rozgrywki.

Cała oferta cybergaja znajduje się w dziale "cybergaj".

 

Jak wybrać stół do cymbergaja?

Stół do gry poza ciekawym wyglądem powinien również spełniać warunki bezpieczeństwa. Tanie stoły są wykonywane z materiałów niskiej jakości, mogą być podatne na uszkodzenia, gdy zacznie grać na nich 4 dorosłych ludzi, którzy kierują się emocjami w grze. Tanie stoły wykonywane są z myślą zabawy dla dzieci. Gra wśród dorosłych lub starszej młodzieży budzi emocje i siła gracza często przewyższa siłę niezbędną do gry. Wówczas należy zwrócić uwagę na materiały stosowane do produkcji stołów oraz jego ciężar. Stół powinien posiadać odpowiednią wagę, odpowiedni do rozgrywek dziecięcych powinien ważyć przynajmniej 20kg. Zalecana waga stołu dla dorosłych to powyżej 75kg, niektóre ważą nawet ponad 200kg.

Stół do cymbergaja powinien być zabezpieczony odpowiednio dostosowanymi podporami oraz posiadać zabezpieczone krawędzie. Powoduje to stabilność i sprawiedliwość gry przez eliminację niepożądanych ruchów pola gry. Aby stół utrzymywał się w miejscu w trakcie pełnej emocji gry, istotne jest zabezpieczenie jego nóżek specjalnym materiałem antypoślizgowym. Umożliwia to dobrą przyczepność do podłoża i zmniejszenie możliwości przesunięć do minimum. Stół może również posiadać regulację wysokości, co pozwala dopasować wysokość pola rozgrywki do wzrostu graczy. 

Wybór stołu powinien być kierowany nie tylko parametrami oraz wyglądem, warto zwrócić uwagę także na normy jakościowe oraz normy bezpieczeństwa, które sprawią, że stół będzie bezpieczny, a rozgrywki atrakcyjne.

 

Radość z zabawy

Zakup stołu do cymbergaja może urozmaicić wiele wieczorów i spotkań towarzyskich. Ogromny wybór pozwoli na znalezienie idealnego zestawu odpowiedniego dla wymagań kupujących. Bez względu na wybrany sprzęt, doskonała zabawa na pewno będzie towarzyszyć rozgrywkom. Warto zapoznać się z propozycjami różnych producentów i wybrać stół do gry, który najlepiej odpowiada potrzebom kupujących.

 

Cymbergaj

 

Cały asortyment sprzętu do sportów towarzyskich znajdziecie Państwo w dziale "sporty towarzyskie".

Polecane

Cymbergaj Astrodisc 6FT Buffalo

Cymbergaj Astrodisc 6FT Buffalo

2 240,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Attack 4FT Buffalo

Cymbergaj Air Attack 4FT Buffalo

715,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Explorer Mini Buffalo

Cymbergaj Explorer Mini Buffalo

515,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Terminator II 7FT Buffalo

Cymbergaj Terminator II 7FT Buffalo

3 590,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Gold 8 FT

Cymbergaj Gold 8 FT

19 595,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Gold 6 FT

Cymbergaj Gold 6 FT

18 820,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Magic Baby 5 ft

Cymbergaj Air Hockey Magic Baby 5 ft

17 105,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Gameland 5 ft

Cymbergaj Air Hockey Gameland 5 ft

17 100,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Shark Outdoor 6FT

Cymbergaj Air Hockey Shark Outdoor 6FT

23 190,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Shark Outdoor 8FT

Cymbergaj Air Hockey Shark Outdoor 8FT

23 970,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Arctic 8FT

Cymbergaj Air Hockey Arctic 8FT

23 970,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Skate 8FT

Cymbergaj Air Hockey Skate 8FT

26 100,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Storm 8FT

Cymbergaj Air Hockey Storm 8FT

26 100,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey Big Wave 8FT

Cymbergaj Air Hockey Big Wave 8FT

26 100,00 zł brutto/1szt.
Cymbergaj Air Hockey 4 Monsters 8FT

Cymbergaj Air Hockey 4 Monsters 8FT

28 285,00 zł brutto/1szt.
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel