- 16 programów treningowych, silnik o mocy ciągłej 1.75 CHP, nachylenie bieżni w zakresie 0-10%, maksymalna waga użytkownika: 115 kg.
Opis: Bieżnia elektryczna 205 CST ProForm
Bieżnia elektryczna ProForm 205 CST to wspaniały przyrząd do domowej siłowni. Bieżnia do biegania wyposażona jest w 5-calowy, kolorowy wyświetlacz o wysokim kontraście, za pomocą którego z łatwością przejrzysz wszystkie statystyki treningu, takie jak czas, dystans i spalone kalorie. Dzięki temu możesz sprawdzać swoje osiągnięcia, kiedy tylko chcesz.
Wbudowane czujniki tętna EKG Grip Pulse pozwolą Ci na bieżąco monitorować pracę serca. Jednym dotknięciem klawisza możesz wybrać trening spośród 16 gotowych programów, aby zoptymalizować swoje sesje ćwiczeniowe.
Szeroki pas bieżni oraz system amortyzacji ProShox® zapewni Ci swobodę ruchów i komfort ćwiczeń. Maksymalna prędkość 16 km/h wytwarzana przez silnik o mocy 1.75 CHP sprawia, że domowy trening jest tak samo efektywny, jak bieganie na zewnątrz. Nachylenie bieżni w zakresie 0-10% pozwoli Ci na zróżnicowanie treningu i zwiększenie poziomu trudności dla jeszcze lepszych rezultatów. Dzięki solidnej konstrukcji z technologią składania Space Saver, która umożliwia przechowywanie bieżni w pozycji pionowej, zaoszczędzisz miejsce.
Dane techniczne bieżni elektrycznej 205 CST ProForm:
- Komputer: 5” Kolorowy wyświetlacz
- Silnik: 1.75 CHP
- Programy treningowe: 16 kompatybilne z systemem iFit® (Bluetooth Smart Enabled - możliwość połączenia tabletów z systemami Android w wersji 5.0 i wyższej oraz iOS w wersji 8. lub nowszej)
- Funkcje:
- prędkość, czas, dystans, kalorie, puls, nachylenie bieżni
- Prędkość: 0 - 16 km/h
- Nachylenie bieżni: regulowane elektronicznie w zakresie 0 - 10%
- Minimalne nachylenie (od ramy bieżni): 21 cm
- Maksymalne nachylenie: 33 cm
- Rolki: 4 cm (1,6")
- Powierzchnia pasa bieżni: 127 x 41 cm
- Amortyzacja bieżni: technologia Adjustable ProShox™
- System łatwego składania bieżni z mechanizmem SpaceSaver® i Easy Lift
- System nagłośnienia: Dual 2" (kompatybilny z iPod)
- Wbudowane głośniki i klucz bezpieczeństwa
- Panel przedni z 2 kieszeniami
- Pomiar pulsu poprzez sensory na uchwytach lub bezprzewodowo (wymagany dodatkowy pas napiersiowy do pomiaru bezprzewodowego)
- Dodatkowe wyposażenie: port audio kompatybilny z iPod®
- Wymiary rozłożonej bieżni: 165 x 74 x 142 cm
- Wymiary złożonej bieżni: 89 x 74 x 152 cm
- Wymiary opakowania: 171 x 77 x 32 cm
- Waga produktu: 56 kg
- Waga w opakowaniu: 64 cm
- Maksymalna waga użytkownika: 115 kg
- Produkt do użytku domowego
- Gwarancja:
- Użytek domowy: 2 lata + gwarancja rozszerzona: 5 lat na silnik i 10 lat na konstrukcję ramy
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Silnik elektryczny to urządzenie, które zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki w tego typu urządzeniach mogą być napędzane prądem:
- stałym (DC) - najczęściej w bieżniach domowych
- zmiennym (AC) - najczęściej w bieżniach profesjonalnych
Moc silnika wyraża się w koniach mechanicznych (KM). Większa moc silnika przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz prędkość maksymalną. Na rynku występują bieżnie z mocą znamionową:
- do 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 16 km/h
- powyżej 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 20 km/h
Wyróżniamy 2 wartości charakteryzujące moc silnika:
- moc znamionowa - ciągła, stała, trwała
- moc maksymalna - osiągana chwilowo
Moc znamionowa jest zawsze mniejsza ale to ona jest ważniejsza i to nią trzeba się kierować przy wyborze sprzętu.
Prędkość bieżni zależy od mocy zastosowanego w niej silnika, który napędza pas biegowy. Prędkość zmieniana może być przez:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Najczęściej dla bieżni domowych prędkość maksymalna wynosi 16 km/h a dla profesjonalnych to nawet ponad 20 km/h. Szacunkowe prędkości osiągane przez człowieka to:
- chód - 5 km/h
- trucht - 10 km/h
- bieg – 15 km/h
Regulacja kąta nachylenia pozwala nam na symulację biegu pod górę. Rodzaj nachylenia zależy od typu bieżni i może to być działanie:
- fizyczne
- elektroniczne
Zmiana kąta nachylenia następuje poprzez działanie:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Zakres nachylenia zazwyczaj oscyluje od 1 do 15%, a w bieżniach profesjonalnych nawet do 20%
Od poziomu amortyzacji zależy ochrona stawów, kręgosłupa i stóp. Poziom amortyzacji podawany jest w elastomerach i w zależności od bieżni wynosi od 4 do 10. Im więcej elastomerów tym większa amortyzacja, co za tym idzie większa ochrona stawów. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Jest to system magnesu i linki łączący użytkownika z konsolą (potocznie nazywany kluczem). Służy do natychmiastowego wyłączenia bieżni w przypadku upadku ćwiczącego. W przypadku upadku następuje rozłączenie i automatyczne zatrzymanie się bieżni.
Wymiary pasa biegowego mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Pas o długości 120 cm będzie wystarczający dla osoby o przeciętnym wzroście. Im użytkownik jest wyższy tym odpowiednio powinien być dłuższy pas biegowy. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Ułatwiają przetransportowane urządzenia w inne miejsce. Aktualnie prawie wszystkie urządzenia posiadają rolki transportowe zarówno te domowe jak i profesjonalne.
Powinniśmy przewidzieć, w jakim miejscu chcemy postawić urządzenie, czy będzie potrzeba przesuwania lub ewentualnego składania i przechowywania.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Z naszego bloga
Trening cardio na bieżni
Jaki sprzęt przyda się do domowej siłowni?
Trening cardio w domu - jak zacząć?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?
Trening HIIT - co to jest?
Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Popularne jest chodzenie na siłownię czy do klubów fitness. W tych ostatnich mamy do wyboru wiele zajęć grupowych lub indywidualnych. Jednym z nich są treningi HIIT — co to takiego, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać?
Bieg w parku czy na bieżni?
Osoby, które zaczynają bieganie, często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego miejsca na trening. Wiele z nich do końca nie wie, czy lepsze jest bieganie na świeżym powietrzu, czy na bieżni w domowym zaciszu. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.
Aplikacje, z którymi łączą się sprzęty NordickTrack, ProForm, Bowflex, Schwinn, Reebok oraz Nautilus
Poniżej prezentujemy Państwu listę aplikacji, kompatybilnych ze sprzętem dostępnym w naszym sklepie. Zapraszamy do lektury.