Orbitrek elektromagnetyczny Tacoma Insportline
- Trenażer elektro-magnetyczny Insportline Tacoma z mechanizmem napędowym zamontowanym z przodu urządzenia.
Jesteś osobą aktywną fizycznie, lubisz wysiłek, który powoduje, że z
dumą spoglądasz na swoją sylwetkę?
A może właśnie zaczynasz pracę nad swoją kondycją, ale chcesz ćwiczyć w
domowym zaciszu bez chodzenia na siłownię?
Orbitrek Tacoma jest urządzeniem, w którym
cały mechanizm napędowy został umieszczony na przodzie. Konstrukcja taka
zdobywa coraz więcej uznania i ze względu na swoją budowę pozwala jeszcze
lepiej symulować naturalne ruchy człowieka. Krok został wydłużony i nie jest
tak bardzo płaski jak w tradycyjnych konstrukcjach. Dzięki temu
mięśnie nóg są intensywniej wzmacniane.
Trenażer eliptyczny Insportline Tacoma
posiada komputer wyposażony w bogate funkcje oraz duży i czytelny wyświetlacz
LCD.
Dane techniczne:
- elektro-magnetyczny system hamowania
- 16 stopni regulacji obciążenia
- pomiar tętna: sensory dotykowe umieszczone w uchwytach
- możliwość poziomowania
- zasilanie 230W/50Hz
- długość 160 cm
- szerokość 64 cm
- wysokość 178 cm
- waga 73 kg
- koło
zamachowe ważące 13,5 kg
- nośność 150 kg
Komputer:
- 4 programy użytkownika
- możliwość programowania parametrów treningu (czas, dystans, kalorie)
- wyświetlana wartość komputera: prędkość, dystans, czas, kalorie,
obroty na minutę (RPM), częstość akcji serca, skanowanie, moc
- 10 gotowych (predefiniowanych) programów
- program sterowany tętnem
Popraw swoją kondycję, zdrowie i humor już dziś!
Ćwicz w
domowym zaciszu z orbitrekiem Tacoma!
PARAMETRY TECHNICZNE
UżytkowanieWięcej
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Wymiary (dł. szer. wys.)WięcejParametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
WagaWięcejWaga samego sprzętu bez opakowania.
System hamowaniaWięcejWyróżniamy 3 rodzaje systemu hamowania:
- mechaniczny - koło zamachowe jest hamowane w sposób mechaniczny poprzez tarcie zachodzące na powierzchni koła zamachowego i elementu dociskowego.
- magnetyczny - obór wytwarzany jest przez pole magnetyczne oddziałujące na koło zamachowe. Regulacja oporu manualna lub elektroniczna (cicha i płynna praca).
- elektromagnetyczny - wytwarzanie oporu poprzez elektromagnes, sterowany elektrycznie za pomocą komputera (możliwość ustawienia większego maksymalnego oporu niż w przypadku systemu mechanicznego i magnetycznego).
Koło zamachoweWięcejKoło zamachowe podczas ruchu magazynuje energię mechaniczną. Większa masa koła zamachowego umożliwia magazynowanie większej ilości energii. Większy ciężar koła umożliwia większą regulację obciążenia i lepiej tłumi powstające wibracje. W urządzeniach domowych najczęściej stosuje się koła zamachowe o wadze od 4kg do 10kg. W profesjonalnym sprzęcie waga dochodzi nawet do 30 kg.
Zakres oporuWięcejW zależności od urządzenia zakres oporu najczęściej mieścić się w przedziale od 1 do 32 stopni.
Ergometr / Moc w WattachWięcejFunkcja pozwalająca użytkownikowi sprawdzić wydolność serca, liczona jest wartość mocy wytworzonej podczas pracy na urządzeniu.
Max obciążenieWięcejMaksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
ZasilanieWięcejW urządzeniach fitness wyróżniamy zasadniczo 3 rodzaje zasilania:
- Zasilanie bateriami - ten rodzaj wykorzystywany jest w podstawowych modelach urządzeń.
- Zasilanie sieciowe - ten rodzaj wykorzystywany jest w droższym sprzęcie. Aby urządzenie działało wystarczy podłączyć je do gniazdka.
- Zasilanie poprzez generator - urządzenie nie wymaga podłączenia do zewnętrznego zasilania elektrycznego. Wyposażone jest w generator prądotwórczy, który podczas ćwiczenia wytwarza prąd niezbędny do prawidłowej pracy.
2 lata (Domowa)
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Fitness stał się jednym z najważniejszych aspektów życia dla wielu ludzi. Wraz z rosnącą popularnością tego stylu życia, powstaje coraz więcej sal fitness, oferujących różnorodne możliwości treningowe. W co powinna być wyposażona sala fitness?
Decydując się na trening siłowy, należy pamiętać, że do jego wykonania potrzebne są dodatkowe sprzęty. Najprościej jest wybrać się na siłownie i tam wyciskać siódme poty. Czas pandemii pokazał, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też warto pomyśleć o swojej własnej siłowni domowej. Co kupić? Jakie są jej zalety? A jakie wady? W poniższym artykule przedstawiamy wszystkie te kwestie.
Orbitrek inaczej nazywany rowerem eliptycznym wywodzi się z rodziny sprzętów cardio. Trening na orbitreku polega na wykonywaniu rytmicznych kroków połączonych z ruchem ramion. Co jeszcze warto wiedzieć o orbitrekach?
Wśród wielu urządzeń do treningu cardio, można wyróznić orbitreki oraz steppery. Oba sprzęty nie są zbyt duże, co pozwala na swodobny trening w domu. Wybór jednego może okazać trudny. Który z nich jest lepszy?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?
Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Popularne jest chodzenie na siłownię czy do klubów fitness. W tych ostatnich mamy do wyboru wiele zajęć grupowych lub indywidualnych. Jednym z nich są treningi HIIT — co to takiego, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać?