- Ładowność 130 kg, 1,75 KM mocy, prędkość 1-18 km/h, 12 % nachylenia, 18 programów, bardzo cicha praca silnika, powierzchnia pasa: 135 x 45 cm, gwarancja domowa 24 miesiące
Bieżnia LIFE RUNNER LR 18i ma regulację prędkości do 18 km/h. Silnik o mocy stałej 1,75 KM, a maksymalnej 2,5 KM. Nachylenie może być ustawione nawet na 15 poziomach (odpowiada nachyleniu 12%). Nachylenie i prędkość mogą być prosto regulowane za pomocą przycisków na komputerze treningowym i na uchwytach.
Sercem bieżni jest komputer treningowy z niebieskim podświetleniem. Jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. W celu zróżnicowania treningu jest do wyboru 18 programów prędkości. Aby trenować na właściwym poziomie tętna, w trakcie biegu można je łatwo mierzyć za pomocą czujników, które znajdują się na uchwytach.
Profesjonalny pas LIFE RUNNERS LR18i o wymiarach 135 x 45 cm jest na tyle duży, aby zapewnić komfort użytkownikowi przy bieganiu. Wyjątkowo miękka górna powierzchnia chroni stawy najlepiej, jak to jest możliwe.
Bieżnia jest wyposażona w układ transportowy z 2 rolkami. Aby zaoszczędzić miejsca LIFE RUNNER LR 18i może zostać złożona i bezproblemowo przetransportowana. Całość uzupełniają 2 uchwyty na napój.
Zalety:
- zakres prędkości: 1.0-18 km/h
- wyświetlacz: niebieski
- przyciski prędkości i kąta nachylenia na uchwytach
- 8 przycisków szybkości: 2,4,6,8,10,12,14 i 16 km/h
- 8 przycisków dotyczących kata nachylenia: 1,3,5,7,9,11,13 i 15
- programy treningowe: 18 zdefiniowanych, 1 manualny
- kąt nachylenia: elektroniczny 1-12 %
- moc silnika stała: 1,75 KM
- moc silnika max.: 2,5 KM
- super miękka powierzchnia biegowa
- pas biegowy: amortyzowany
- możliwość składana
- pomiar pulsu : sensory dotykowe
- powierzchnia pasa: 135 x 45 cm
- wyświetlane funkcje: Czas, Dystans, Prędkość, Ilość spalonych kalorii, Puls
- 2 pojemniki na bidon
- rolki transportowe
- wymiary po rozłożeniu: 181 cm x 73 cm x 134 cm
- wymiary po złożeniu: 113 cm x 73 cm x 156 cm
- max.waga użytkownika: 130 kg
- waga bieżni: 75 kg
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Silnik elektryczny to urządzenie, które zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki w tego typu urządzeniach mogą być napędzane prądem:
- stałym (DC) - najczęściej w bieżniach domowych
- zmiennym (AC) - najczęściej w bieżniach profesjonalnych
Moc silnika wyraża się w koniach mechanicznych (KM). Większa moc silnika przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz prędkość maksymalną. Na rynku występują bieżnie z mocą znamionową:
- do 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 16 km/h
- powyżej 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 20 km/h
Wyróżniamy 2 wartości charakteryzujące moc silnika:
- moc znamionowa - ciągła, stała, trwała
- moc maksymalna - osiągana chwilowo
Moc znamionowa jest zawsze mniejsza ale to ona jest ważniejsza i to nią trzeba się kierować przy wyborze sprzętu.
Prędkość bieżni zależy od mocy zastosowanego w niej silnika, który napędza pas biegowy. Prędkość zmieniana może być przez:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Najczęściej dla bieżni domowych prędkość maksymalna wynosi 16 km/h a dla profesjonalnych to nawet ponad 20 km/h. Szacunkowe prędkości osiągane przez człowieka to:
- chód - 5 km/h
- trucht - 10 km/h
- bieg – 15 km/h
Regulacja kąta nachylenia pozwala nam na symulację biegu pod górę. Rodzaj nachylenia zależy od typu bieżni i może to być działanie:
- fizyczne
- elektroniczne
Zmiana kąta nachylenia następuje poprzez działanie:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Zakres nachylenia zazwyczaj oscyluje od 1 do 15%, a w bieżniach profesjonalnych nawet do 20%
Od poziomu amortyzacji zależy ochrona stawów, kręgosłupa i stóp. Poziom amortyzacji podawany jest w elastomerach i w zależności od bieżni wynosi od 4 do 10. Im więcej elastomerów tym większa amortyzacja, co za tym idzie większa ochrona stawów. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Jest to system magnesu i linki łączący użytkownika z konsolą (potocznie nazywany kluczem). Służy do natychmiastowego wyłączenia bieżni w przypadku upadku ćwiczącego. W przypadku upadku następuje rozłączenie i automatyczne zatrzymanie się bieżni.
Wymiary pasa biegowego mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Pas o długości 120 cm będzie wystarczający dla osoby o przeciętnym wzroście. Im użytkownik jest wyższy tym odpowiednio powinien być dłuższy pas biegowy. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Ułatwiają przetransportowane urządzenia w inne miejsce. Aktualnie prawie wszystkie urządzenia posiadają rolki transportowe zarówno te domowe jak i profesjonalne.
Powinniśmy przewidzieć, w jakim miejscu chcemy postawić urządzenie, czy będzie potrzeba przesuwania lub ewentualnego składania i przechowywania.
Wyświetla aktualną prędkość.
Wyświetla czas treningu.
Wyświetla przebyty dystans.
Wyświetla aktualny puls użytkownika.
Wyświetla zużyte kalorie.
Wyświetla kolejno: czas, dystans, prędkość, kalorie, puls oraz całkowitą liczbę kilometrów.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Z naszego bloga
Trening cardio na bieżni
Jaki sprzęt przyda się do domowej siłowni?
Trening cardio w domu - jak zacząć?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?
Trening HIIT - co to jest?
Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Popularne jest chodzenie na siłownię czy do klubów fitness. W tych ostatnich mamy do wyboru wiele zajęć grupowych lub indywidualnych. Jednym z nich są treningi HIIT — co to takiego, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać?
Bieg w parku czy na bieżni?
Osoby, które zaczynają bieganie, często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego miejsca na trening. Wiele z nich do końca nie wie, czy lepsze jest bieganie na świeżym powietrzu, czy na bieżni w domowym zaciszu. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.