Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co powinna zawierać domowa siłownia?

2021-01-27
Co powinna zawierać domowa siłownia?

 

Domowa siłownia, szczególnie teraz kiedy te profesjonalne są pozamykane, zyskała na popularności. Nie jest problemem wygospodarować sobie trochę miejsca w małym mieszkaniu, specjalnego pokoju do ćwiczeń, lub nawet całego piętra w piwnicy. Zagwozdką okazuje się sprzęt. Co warto wybrać? Zapraszamy do lektury.

 

 

Co kupić do domowej siłowni?

Domowa siłownia to nie tylko typowe dla treningów siłowych wyciskanie obciążeń, ale również lżejsze ćwiczenia fitness. Poniżej znajduje się lista przydatnych akcesoriów i sprzętów do domowej siłowni.

 

Hantle

Hantle doskonale nadają się do domowych treningów z obciążeniem. Pozwalają na rozwój i budowę konkretnych mięśni. Możliwe jest wykonanie z ich użyciem m.in. wyciskania, wypadów i wykroków. Mały rozmiar ułatwia ich przechowywanie, a więc bez żadnych obaw możemy ćwiczyć i przechowywać sprzęt w jednym miejscu.

 

Kettlebell

Nietypowy kształt kuli z rączką daje możliwość wykonywania statycznych bądź dynamicznych ćwiczeń. Wtedy wypracowuje się wiele partii mięśniowych naraz. Przykładem takiego ćwiczenia jest swing, czyli unoszenie i opuszczanie kettla, huśtanie w górę i dół w odpowiedniej pozycji. Jest to sprzęt wykorzystywany w treningach ogólnorozwojowych.

Rękawice treningowe

Rękawice przydatne są przy podnoszeniu sztang lub hantli. Często spocone i mokre ręce powodują, że sprzęt wyślizguje się i może upaść, powodując kontuzje. Ponadto czasem zdarza się, że od ciężarów, na dłoniach tworzą się odciski. W takich sytuacjach ochronę stanowią specjalne rękawice do ćwiczeń.

Pasy kulturystyczne

Pasy stanowią zabezpieczenie przed ewentualnym urazem kręgosłupa, a dokładnie odcinka lędźwiowego. Odpowiednia długość i szerokość są dodatkowym wsparciem pleców. Takie urozmaicenie pozwala na dźwiganie dużo większych ciężarów, niż byłoby to możliwe bez wsparcia, jakim jest pas.

Kamizelki obciążeniowe

W niektórych przypadkach masa ciała ćwiczącego jest za mała, aby wykonywane ćwiczenia takie jak podciąganie, były wystarczająco efektywne. W celu zwiększenia obicążenia podczas takich ćwiczeń zaleca się zakup specjalnych kamizelek, które stanowią obciążenie dla ćwiczącego.

Gumy i ekspandery

Ćwiczenia z gumami i ekspanderami rozciągają mięśnie i sprawią, że w łatwy i niewymagający sposób można je wzmocnić. Między sobą różnią się kolorami. Inny kolor taśmy to inny opór. Dzięki różnym oporom szybciej i łatwiej jest zbudować siłę i rzeźbę mięśni. Nadają się do ćwiczeń na całe ciało, m.in. wzmocnienie mięśni ud, pośladków czy ramion.

Uchwyty do pompek/paraletki

Wykonywanie klasycznych pompek jako rozgrzewki bądź element ćwiczeń z czasem może się znudzić. Wtedy warto zaopatrzyć się w specjalne uchwyty do pompek lub paraletki. Uch zastosowanie przynosi wiele korzyści. Ćwiczenia na paraletkach lub uchwytach do pompek powodują, że ćwiczący może uzyskać lepsze efekty. Zdecydowanie zwiększają zakres ćwiczeń, jakie można wykonać z ich użyciem.

Wałek do masażu

Ważnym elementem w ćwiczeniach jest regeneracja. Posiadając wałek do ćwiczeń, z łatwością można tego dokonać. Wystarczy porollować pospinane i obolałe po ciężkim treningu mięśnie. Taki automasaż przy użyciu rollera można dopasować do siebie pod względem jego rozmiaru i twardości.

Mata do ćwiczeń

Ćwicząc na macie, stawy i mięśnie są ochronione przed twardym i zimnym podłożem. Funkcja antypoślizgowa gwarantuje, że podczas ćwiczeń nie zdaży się nic niebezpiecznego. Posiadając matę do ćwiczeń, bez wymówek można wykonać wiele ćwiczeń np. rozgrzewkę przed treningiem właściwym lub ćwiczenia fitness na konkretną partię ciała.

 

 

Mata pod sprzęt

W przypadku inwestycji w sprzęty siłowe takie jak ławki treningowe lub atlasy bądź sprzęt fitness np. rowerek stacjonarny warto także zakupić matę pod sprzęt. Polecana jest szczególnie w domowych siłowniach mieszczących się w blokach lub domach jednordzoinnych. Mata pod sprzęt tłumi wydawane przez maszyny hałasy, które mogą docierać do sąsiadów i chroni wrażliwą na uszkodzenia podłogę.

 

 

 

Wykonując jakąkolwiek aktywność fizyczną dbamy o swoje ciało, a przede wszystkim zdrowie. Własna siłownia w domu jest to wydatek jednorazowy, bez konieczności wykupowania comiesięcznych karnetów. Warto właśnie w taki sposób dbać o własne zdrowie i lepsze samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

Zestaw gum fitness Insportline

Zestaw gum fitness Insportline

139,90 zł109,90 zł
Sztangielka regulowana SR80 HMS

Sztangielka regulowana SR80 HMS

1 079,00 zł999,01 zł
Zestaw taśm TRX Sweat TRX

Zestaw taśm TRX Sweat TRX

1 107,00 zł863,00 zł
Kettlebell żeliwny 16 kg

Kettlebell żeliwny 16 kg

199,00 zł169,99 zł
Kettlebell żeliwny 20 kg

Kettlebell żeliwny 20 kg

249,00 zł209,99 zł
Kettlebell żeliwny 12 kg

Kettlebell żeliwny 12 kg

169,00 zł129,99 zł
Kettlebell żeliwny 8 kg

Kettlebell żeliwny 8 kg

129,00 zł87,99 zł
Kettlebell żeliwny 6 kg

Kettlebell żeliwny 6 kg

109,00 zł65,99 zł
Kettlebell żeliwny 4 kg

Kettlebell żeliwny 4 kg

89,00 zł43,99 zł
Kettlebell żeliwny 24 kg

Kettlebell żeliwny 24 kg

314,00 zł249,99 zł
Kettlebell żeliwny 10 kg

Kettlebell żeliwny 10 kg

132,00 zł109,99 zł
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel